– din lokale ejendomsmægler på solskinsøen midt i Kattegat
Hos os i home Samsø på Langgade 32 i Tranebjerg kan vi tilbyde boligsælgere og -købere et helt unikt lokalkendskab – uanset om det handler om et helårshus eller et sommerhus.
Det er nemlig Ulla Olsen, der med Claus Bekker som ansvarlig indehaver står for den daglige drift af home Samsø.
Ulla, der har været i home siden 2010 er 100% samsing og bosiddende på Samsø. Ulla har et udstrakt netværk på Samsø og et ekstremt stort kendskab til alle dele af øen.
Unik viden om lokalområdet
Tilsammen har home Samsø en helt unik insiderviden om øens mange charmerende krinkelkroge. Fra Nordby og Mårup i nord over Stavns Fjord til Tranebjerg, Kolby Kås og Ballen på den sydlige del – ja, alle Samsøs i alt 22 dejlige landsbyer og alt det ind i mellem.
Vi har et tæt samarbejde med home Juelsminde, home Odder, home Hedensted, home Brædstrup-Østbirk, home Horsens-Nørregade & home Horsens - Vejlevej.
Synergi mellem øen og fastlandet
Hvis du vælger home til dit næste boligsalg på Samsø kan du udnytte synergien mellem øen og fastlandet.
Sætter du din bolig til salg hos os, vil du nemlig nyde godt af vores rigtig mange kundekontakter og det tætte samarbejde mellem butikkerne og medarbejderne, som sikrer, at vi får mange handler i hus.
Endelig er home Samsø naturligvis en del af home-kæden – Danmarks mest kendte mæglerkæde – der er kendt for stærke markedsføringskoncepter både i aviser og online samt høj kvalitet i sagsbehandlingen i homes fire Servicecentre.
Kontakt os i dag
Kontakt os i home Samsø i dag, så hjælper vi dig sikkert i hus med dine boligplaner!
Venlig hilsen
Ulla