Fritidshus med havudsigt, fredelige omgivelser og gåafstand til både strand og indkøb.
Her får I et moderne og velholdt fritidshus på 108 m², som ligger med en smuk udsigt over As Vig og nærmest i 1. række til vandet. Kun et grønt område med boldbaner adskiller huset fra kysten, hvilket giver en helt særlig fornemmelse af luft, lys og nærhed til vandet. Samtidig er der blot en kort gåtur til områdets lækre sandstrand og få hundrede meter til indkøb, så både afslapning og praktiske gøremål går hånd i hånd.
Ejendommen ligger på en stor og ugeneret grund på hele 1.108 m², som er indhegnet og omkranset af flot og velanlagt beplantning. Haven er skabt med fokus på både hygge og privatliv, og rundt om huset finder I flere dejlige terrassemiljøer, hvor solen kan nydes fra morgen til aften. Her er plads til både lange grillmiddage, afslappende stunder i loungemøblerne og hyggelige sommeraftener med udsigt til vandet.
Boligen fremstår lys, indbydende og særdeles velholdt med en gennemtænkt planløsning og en skøn sommerhusstemning kombineret med moderne komfort. Husets naturlige samlingspunkt er det store og lyse KVIK køkken/alrum fra 2020, hvor loft til kip og store vinduespartier skaber en fantastisk rumfornemmelse og lukker både lyset og havudsigten helt ind i boligen. Herfra er der direkte udgang til terrasserne både mod haven og mod vandet, så inde- og udeliv smelter naturligt sammen i sommermånederne. Et par trin ned finder I den hyggelige pejsestue med brændeovn, som indbyder til afslappende aftener året rundt med ild i ovnen.
Huset rummer desuden tre store og lyse soveværelser. Derudover får I et separat bryggers med vaskefaciliteter samt et stort badeværelse med ovenlys, gulvvarme, SPA og bruseniche – perfekt til afslapning efter en dag ved stranden eller på vandet.
Opvarmningen sker via gulvvarme med wi-fi styring samt en energieffektiv luft/luft varmepumpe, hvilket både giver komfort og fleksibilitet, uanset om huset bruges i ferier, weekender eller store dele af året. Til ejendommen hører også et praktisk udhus fra 2004 med god plads til opbevaring af haveredskaber, cykler og strandudstyr.
Attraktivt udlejningspotentiale på kr. 100.400 ved udlejning i 22 uger.
Kirkholm-området er særligt eftertragtet for sin unikke kombination af naturskønne omgivelser, den børnevenlige sandstrand og den korte afstand til Juelsminde. Her bor I tæt på vandet med mulighed for lange gåture langs kysten, badeture, paddleboard og hyggelige stunder ved stranden. Samtidig er der kort afstand til Juelsmindes hyggelige havnemiljø med caféer, restauranter, specialbutikker og maritim stemning året rundt. Området byder desuden på skovområder, gode cykel- og vandreruter samt let adgang til både Snaptun og den smukke natur omkring As Vig og Palsgaard.