Velkommen til Cobra Have!
Velkommen til Cobra Have – helt tæt på Fælleden!
Når du træder ind i lejligheden, befinder du dig midt i opholdsrummet, hvor der er i køkken-alrummet er plads til et mindre spisebord. I den anden ende af opholdsrummet er der plads til sofa arrangement med udgang til boligens vestvendte altan. Køkkenet er i et hvidt og stilrent design og byder på masser af bordplads. Badeværelset har mørke klinker og hvidt badeværelsesmøbel. Der er tilhørende vaskemaskine og tørretumbler til lejemålet. De to værelser er i en fin størrelse med udgang til den østvendte altan.
Lejlighederne i Cobra Have passer med deres varierede størrelser til både små og store børnefamilier, singlen, der ønsker sig et helle midt i det travle byliv – og det kræsne par, der vil udnytte byens mange kulturelle tilbud, men også vil kunne trække stikket og nyde naturens ro. Cobra Haves 218 lejligheder er på 70 m² til 145 m². Lejlighederne i stueplan har egne små private arealer i det grønne gårdmiljø. Alle andre lejligheder har altaner – nogle med udsigt til den skønne fælled. Gården danner en rolig ramme om legeplads og andre aktiviteter for Cobra Haves beboere – og i kælderen er der indrettet parkering til biler og cykler samt depotrum. Lejlighederne i stueplan har egne små private arealer i det grønne gårdmiljø. Alle andre lejligheder har altaner – nogle med udsigt til den skønne fælled. Gården danner en rolig ramme om legeplads og andre aktiviteter for Cobra Haves beboere. Ørestad Syd er stedet, hvor det sker. Nye boliger skyder op, nye fællesskaber etableres og en ny identitet tager form. I forvejen findes alt, hvad du behøver til en aktiv livsstil.
Lejemålets lejeperiode er ubegrænset med 3 måneders opsigelse.
Kontakt os allerede i dag for at høre om boligen og mulighed for en fremvisning på tlf. 33 33 03 05 eller mail: 177@home.dk
*Bemærk at billederne ikke nødvendigvis er taget af/fra den pågældende bolig, og at udsigt m.v. derfor kan variere.