- dejlig og privat grund
Velkommen til dette skønne sommerhus, som emmer af charme, fred og idyl. Her får du en sjælden mulighed for at blive ejer af en ejendom, der ligger midt i naturen – kun 100 meter fra skovens grønne ro og 200 meter fra Roskilde Fjords smukke kystlinje.
Ejendommen er et klassisk dansk sommerhus, opført i træ og meget velholdt med løbende opdateringer og en lys, venlig atmosfære. Med sine 44 m² er huset overskueligt og nemt at vedligeholde, men rummer samtidig alt, hvad hjertet kan begære:
Et hyggeligt og lyst opholdsrum med plads til både sofaafdeling og spiseplads
Et godt køkken med god skabsplads
Et soveværelse
Rigtig pænt nyere badeværelse
Alt er holdt i lyse, venlige toner, og huset fremstår indflytningsklart, uanset om du ønsker at bruge det som weekendrefugium eller til længere ferieophold.
Grunden er på hele 1.253 m² og ligger dejligt ugenert. Den private have er omkranset af beplantning og byder på både sol og skygge, så du kan finde dit favoritsted hele dagen. Her er rig mulighed for leg, grillhygge, afslapning i hængekøjen eller måske et udendørs brusebad.
En solrig gårdhave/solgård ligger perfekt placeret til at nyde morgenkaffen i ro og mag, eller til et glas vin på en lun sommeraften, mens solen går ned bag trætoppene.
Beliggenheden i Kulhuse er attraktiv og fredelig. Her er du omgivet af skov, strand og et rigt dyreliv – men stadig tæt på indkøbsmuligheder, havn, ishus og hyggelige lokale aktiviteter. Det er det perfekte sted for naturelskere, vandrere, lystfiskere eller bare dem, der længes efter en pause fra byens larm.
Ring allerede i dag for en fremvisning - vi kan træffes mandag til fredag og søndag på telefon 70 20 00 20 i tidsrummet kl. 8 - 20.