Stor delvis beplantet naturgrund
Meget velholdt rummeligt og velindrettet sommerhus beliggende på en 2656 kvm. stor delvis beplantet naturgrund kun ca. 200 meter fra den store fredede Blåbjerg Plantage med mulighed for lange dejlige spadsereture hvad enten det er en dejlig sommerdag eller en blæsende efterårsdag – hvor man efter en lang gåtur i skoven kan gå hjem og nyde en kop kaffe eller et glas rødvin til lyden af den knitrende ild i brændeovnen.
Huset har en god indretning og man kan bl.a. fremhæve den store stue med opholdsafdeling og spiseafdeling hvor der er klinkegulv med varme ligesom der er udgang til husets store terrasser hvor solen kan nydes fra morgen til aften. Endvidere kan nævnes det store badeværelse med spa og adgang til sauna. Kort og godt et pragtfuldt hus med plads til at samle hele familien.
Sommerhuset udlejes via. Admiral Strand og havde en lejeindtægt på ca. 125.000 kr. + forbrug i 2024 og 127.000 kr. + forbrug i 2023. Sommerhuset er pr. 26/3-25 udlejet i 2025 for ca. 82.000 kr. + forbrug.
Indeholder:
Entré med garderobe og skab.
Køkkenafdeling med Gorenje keramisk elkomfur, Electrolux emhætte, Electrolux køle-/fryseskab, Bosch opvaskemaskine, - åben forbindelse til:
Stor pragtfuld stue med brændeovn og varmepumpe, - opdelt i spiseafdeling med udgang til store delvist overdækkede terrasser, - ligeledes stor opholdsafdeling.
Klinkegulv med gulvvarme i køkken, stue og gang.
3 soveværelser med dobbeltseng og stue.
Værelse med 2 enkeltsenge og skab.
Stort badeværelse med gulvvarme, bruseniche, spa og adgang til sauna.
Gæstebadeværelse med bruseniche og gulvvarme.
Indbygget vaskerum med Bosch tørretumbler og Bosch vaskemaskine.
Integreret isoleret redskabsrum.