Skolen ved Sundet distriktet
Indretningen
Fordelt over to etager får I 156 etagemeter i god og flot opdateret stand. Beliggenheden følger trop, da I bosætter jer i et dejligt, familievenligt område med både Amager Strand, Skolen ved Sundet og metroen tæt på hoveddøren. Velkommen!
Villaen er velindrettet og kan oplagt overtages af en børnefamilie, der drømmer om indflytningsklare rammer og et hjem, hvor der er kræset for detaljerne. Der er et badeværelse på hver etage. Samtidig rummer stueplan stue og køkken-alrum med et lækkert køkken i åben forbindelse. Her har I ligeledes et godt værelse, og vent til I ser den yderst brugbare kælder. Denne kan bedst beskrives som "god" og "fremstår i boligstandard". Etagen råder foruden et badeværelse over tre indbydende disponible rum, der kan indrettes til teenageren, gæsterne, hjemmekontoret og meget andet. Underetagen har desuden separat indgang og rigelig plads til ekstra opbevaring, vaske-/tørrefaciliteter mv.
Ejendommen
Huset præsenterer sig med klassiske, røde mursten og matchende pyramidetag. Matriklen giver jer fornøjelsen af et rigtig hyggeligt udemiljø, der har lidt grønt til øjet, men uden I behøver at kaste jer ud i det helt store havearbejde. Her er masser af dejlige hyggekroge med indbydende terrasser bagtil, hvor I kan slappe af i tilbagetrukkede omgivelser.
Området
Det rolige kvarter, som I flytter til, henvender sig i høj grad til børnefamilien, der ønsker at bo trygt, godt og centralt. En dejlig atmosfære hersker i området, hvor man må sige, at I får alt, hvad hverdagen kræver, og hjertet måtte begære, i det eftertragtede Skolen ved Sundet-distrikt. I kan gå til både skoler, daginstitutioner og indkøbsmuligheder samt metroen på Femøren St., der har afgang direkte mod Indre By. Den korte afstand til grønne områder og Amager Strand sørger for, at I altid nemt kan sætte kurs mod naturskønne destinationer. Derudover har I let adgang til caféer og spisesteder – her skal I nok hurtigt føle jer hjemme.
Kontakt os for en fremvisning!