På kuperet grund i Hillerød
Drømmer du om en bolig, hvor du kan sætte dit eget præg både ude og inde? Så er denne villa på en lige noget for dig. Her får du et hus fra 1962, der rummer masser af plads og endnu flere muligheder. Indretningen er klassisk og funktionel, men vigtigst af alt: Den giver dig et stærkt udgangspunkt for at skabe præcis den atmosfære og stil, du ønsker. Der medfølger en stor, kuperet og privat skovhave.
Måske drømmer du om et lyst og åbent køkken-alrum, hyggelige opholdsrum med udsigt til træerne i haven eller en særskilt børne- og voksenafdeling? Alt det kan du forme her. En af ejendommens store fordele er annekset, som er godkendt til beboelse. Det kan blive til en lille udlejningsbolig, en gæsteafdeling til familie og venner eller måske et atelier, kontor eller teenageafdeling.
Og så er der grunden. Den er ikke bare stor, den er kuperet, frodig og fuld af opvoksede træer, der bidrager med både karakter og privatliv. Mulighederne fortsætter herude, hvor du kan skabe oaser af solrige opholdssteder i forskudte niveauer eller lave små gemmesteder til børnene. Det er en have, der indbyder til at leve ude, så snart vejret tillader det.
Boligen er fordelt på flere plan, som er i overensstemmelse med det kuperede terræn. Hoveddelen består af en stor stue, en udestue og et køkken-alrum, og der er også et badeværelse både i stueplan og på førstesalen. Ovenpå finder I også tre gode værelser. Endelig supplerer kælderen med tre disponible rum og carporten med tilhørende skure i forskellige størrelser.
Beliggenheden er også attraktiv på flere måder. Ejendommen ligger tilbagetrukket, så I kan færdes ugenert, og selve kvarteret er roligt og børnevenligt. Der er ganske få skridt til Grønnevang Skole og alskens fritidsaktiviteter, og I får også skoven helt tæt på.