Købsaftale underskrevet

Præstevænget 2, 4560 Vig

103 m2 villa

Kontant 1.195.000 kr.

Veldisponeret og indflytningsklar villa centralt i Vig, perfekt til den lille familie.


Her får I alt hvad I har behov for i en aktiv hverdag.

Helt centralt i Vig, med en skøn, solrig have, en stor brugbar kælder og flotte og velholdte faciliteter udbydes nu denne skønne villa. Her venter en lys og indbydende bolig, perfekt til den lille familie.
I Vig er der god skole og daginstitutioner, gode indkøbsmuligheder og masser af tilbud for både voksne og børn gennem hele året. Byens Idræts- og Kulturcenter danner rammer om et aktivt foreningsliv og rundt om byen åbner smuk natur op med en bred vifte af muligheder for oplevelser i det fri. Her er desuden nem og hurtig tilkørsel til motorvejen med omtrent 20 minutter til Holbæks centrum. Her får I alt hvad I har behov for i en aktiv hverdag og samtidig den inkluderende og nærværende stemning, man kun finder i de mindre byer.
Og helt centralt i Vig udbydes nu en skøn, veldisponeret og indflytningsklar villa, perfekt til den lille familie.
Pladsen indenfor fordeler sig på et rummeligt stueplan, der suppleres af en stor og brugbar kælder. I kælderen venter et stort badeværelse med brus og vaskesøjle, et stort, lyst rum, perfekt som træningsrum, TV-stue eller hjemmekontor og et stort værksted med plads til DIY-projekter og forbedringer i hus og have.
I stueplan finder I et lækkert køkken i åben forbindelse med en stor stue, der har rigelig plads til at blive indrettet i flere afdelinger. Her er stor, møblerbar og lys entré med åben trappe til kælderen, pænt gæstetoilet, et soveværelse til forældre og til slut et børneværelse. 
Alle faciliteter i huset fremstår pæne og velholdte og her er indrettet overalt med lyste og venlige materialer i et gennemgående tidløst udtryk.
Fra stuen er der direkte udgang til haven, hvor en stor, sydvendt terrasse skaber et hyggeligt udemiljø om sommeren, hvor solen kan nydes til fylde. Det er her I griller med venner og familie, her I samles til brunch i weekenderne og her livets små og store begivenheder fejres i de lyse måneder. Haven er anlagt med stor plæne med plads til både leg og boldspil.

3Antal rum
1959Byggeår
2Antal toiletter
Energimærke

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Alexander le Dous

home Nykøbing Sjælland

Butikschef, Ejendomsmægler MDE

aldo@home.dk

59 93 10 00

59 93 10 00

Ejer du allerede en bolig?

Når du overvejer at købe en anden bolig - så kan det være en fordel, hvis du har viden om salgsprisen og den eventuelle friværdi i din nuværende bolig. Jo mere friværdi du har - jo større muligheder har du i 'jagten' på din nye drømmebolig. Start med en gratis og uforpligtende salgsvurdering - og kom i gang med dine boligdrømme. 

Hvad kan jeg købe bolig for?

Regn ud, hvad du kan købe for, og match din økonomi med boliger til salg.

Få viden om dine købsmuligheder