Super lækker og rummelig 2 plans villa i Højene med udsigt til marker og Hjørring Bjerge
249 m2 beboelse + integreret garage beliggende på 1.315 m2 grund
Super flot og velholdt 2 plans villa i attraktive Højene, med udsigt over åbne marker og Hjørring Bjerge.
Udover beboelsen er her udhus, stor gårdplads med mulighed for at man kan have mange biler holdende, lækker terrasse mod syd og dejlig have.
Her bydes på 249 m2 beboelse fordelt på 2 plan og her ud over er der integreret garage på 30 m2 - og i alt er her 306 m2 under tag.
Villaen er i rigtig god kvalitet - fuldmuret - og renoveret med blandt andet vinduer og døre, nyere gulve i beboelsesrum, helt ny-moderniseret badeværelse på 1.sal og moderniseret køkken.
Alting fremtræder i meget fin stand og komplet indflytningsklar.
Her er masser af lys der kommer ind i huset og husets hjerterum er helt klart det store køkken/alrum og stue i åben forbindelse med masser af plads, brændeovn og udgang til den store og skønne sydvendte terrasse.
I alt er her 3 store værelser + soveværelse, heraf er det ene værelse sammenlagt og kunne nemt opdeles i 2 igen, hvis man ønsker 5 værelser i alt.
Ydermere er her stort bryggers samt vin/viktualierum med god plads til opbevaring.
Virkelig en skøn og rummelig villa med dejlig beliggenhed, hvor man er i gåafstand til Højene skole, gode idrætsfaciliteter samt indkøbsmuligheder.
Lyder dette som en mulighed for dig, så kontakt Jesper Carlsson for yderligere oplysninger eller aftal tid for fremvisning.