Nyhed

Meldkærvej 70, 9740 Jerslev J

128 m2 villa

Kontant 1.495.000 kr.

Landlig idyl og åbne vidder så langt øjet rækker!


En lille perle ved Allerup Bakker


Når man flytter på landet gør man det typisk fordi man gerne vil have noget luft omkring sig. Man vil gerne høre fuglene kvidre og kan man få lidt udsigt samtidig, så er det helt perfekt. Det er lige præcis det som man får her på Meldkærvej 70!

5 km fra Klokkerholm og Jerslev ligger ejendommen her, lige op ad Allerup Bakker. Her får man en fantastisk perle, hvor ejendommen er indbydende, udhusene funktionelle og grunden er naturskøn. Fra hvert et vindue i boligen har du udsigt og haven er dertil sydvendt, så man får solen hvor den er bedst.

Boligen byder på 128 m² med 3 værelser, køkken alrum, et funktionelt bryggers, badeværelse og en stor dejlig stue. Her er både plads til børn, gæster og til når man skal være sig selv. Det er en bolig der kan tilpasses mange typer af familier.

De originale udhuse fra 1895 ligger i forlængelse med boligen og kan tilgås fra boligen, men også udefra. På denne måde er man sikret fuld funktionalitet til både værksted og opbevaringsplads. De resterende udhuse ligger ved hver gavl og kan tjene flere formål, hvor kun fantasien sætter grænser.

Du får altså her en velbeliggende ejendom, hvis man er til dansk natur, samt en skøn bolig med tilhørende gode udhuse. Lyder det som noget for dig, så ring for en fremvisning på 98 80 17 99! 
4Antal rum
2003Ombygget
7434 m2Grundareal

Økonomi

Kontantpris

1.495.000 kr.

Ejerudgift pr. måned

1.591 kr.

Udbetaling

75.000 kr.

Brutto / Netto ekskl. ejerudgift

8.345 / 6.607 kr.

Tjek boliglån

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Marc Rembrandt

home Brønderslev

Ejendomsmægler, MDE

marem@home.dk

98801799

98801799