Kløvervænget 26, Aagaard, 6040 Egtved

129 m2 villa

Kontant 1.195.000 kr.

Rødstens 60´er villa med 32 m2 kælder


Beliggende i Aagaard

Her på Kløvervænget 26 finder du denne fine 60'er villa, som er opført i røde sten og ligger for enden af lukket vænge. Boligen byder på 129 m2 velfordelte m2 samt en kælder på 32 m2. 

Fordelingen er således, at man i den ene ende har en stor stue med udgang til en dejlig udestue, samt et stort køkken med spiseplads. 

Husets anden ende byder på værelsesafdeling med tre værelser og et badeværelse, hvor der er et fint lysindfald i boligen så den fremstår lys og pæn. Boligen byder også på et gæstetoilet. 

Den udvendige del består af terrasse, hyggekroge, frugttræer, bærbuske, græsplæne og drivhus. Der er masser af plads at boltre sig på i den lukkede have, og så ligger grunden smuk med "skov" i baghaven og åen og engen tæt på. 

Kælderen rummer et stort disponibelt rum, et stort vaskerum samt viktualierum.  

Selve området i Aagaard byder på idrætsfaciliter, indkøb og skole, så alt hvad en børnefamilie skal bruge i hverdagen er lige ved hånden. Der er cykelsti fra boligen og hele vejen til skole, så der er ingen veje at krydse for børnene.

Værd at nævne er at sælger har udskiftet næsten samtlige vinduer i huset, og så er der også lagt nyere gulve i det meste af huset. 

Vil du/I vide være om boligen eller ud at opleve huset, er i altid velkomne til at kontakte os hos Home Slotsallé på tlf. 75 52 03 11

4Antal rum
1969Byggeår
2Antal toiletter
1053 m2Grundareal

Økonomi

Kontantpris

1.195.000 kr.

Ejerudgift pr. måned

1.739 kr.

Udbetaling

60.000 kr.

Brutto / Netto ekskl. ejerudgift

6.694 / 5.456 kr.

Tjek boliglån

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Marc Møller Hansen

home Kolding - Slotsallé

Salg og vurdering, SoME Manager

marcmh@home.dk

75520311

75520311