Købsaftale underskrevet

Hermelinvej 30, 4690 Haslev

190 m2 villa

Kontant 3.750.000 kr.

Markant og højtbeliggende villa i Haslev med topskøn udsigt


Dette flot olierede træhus fra 2008 med kastanjebrunt glaseret tegltag er beliggende i et eftertragtet og populært Haslev-kvarter, hvor der er rolige forhold og nem adgang til skole, børnehaver og vuggestuer, ligesom det er ganske nemt og hurtigt at cykle de omtrent ti minutter til midten af Haslev, hvor I har alle de øvrige faciliteter som butikker, svømmehal og togstation.
Og så er der altså i den grad schwung over villaen, som ligger højest af alle i kvarteret, så det er den, der bliver bemærket, når man kommer kørende. I kan derfor også glæde jer til en fantastisk udsigt til marklandskabet, kirken i en nærliggende by og til skov. Det allermest iøjnefaldende ved villaen er det overvældende køkkenalrum, hvor der er over fem meter til loftet og masser af lysindfald gennem de store vinduespartier. Her er der både skønt til hverdag og til festlige arrangementer, hvor I kan have mange gæster til bords.
Ved siden af køkkenalrummet er der en stue, hvor I kan slå de franske døre op, når I er mange, eller lukke dem til, når I vil skabe et mere intimt opholdsrum. I den anden side af stueplan er der mulighed for at indrette en teenageafdeling med to gode værelser og det ene af husets to badeværelser, ligesom I her har jeres bryggers med vaskemaskiner og ekstra ind- og udgang.
Ovenpå ved den åbne repos med et formidabelt godt kig til køkkenalrummet ligger voksenafdelingen med soveværelse, integreret garderobe og et lækkert badeværelse med kar. Ved siden af er der et ekstra værelse til kontor eller børneværelse til det yngste familiemedlem, der vil være tæt på de voksne om natten. Og der er mere endnu, for I får også en meget brugbar underetage, hvor I kan indrette pool-rum, hjemmebio eller gamerlounge, mens der i kælderens øvrige rum kan indrettes vinkælder eller en anden form for forrådskammer og stadig få plads til et opbevaringsrum i dette på alle måder æstetisk flotte og praktiske træhus, hvor der også er tænkt i miljøbaner med varmepumpe, solceller og regnvandsopsamling til vaskemaskine og toiletter.
På den store, kuperede grund er der gode muligheder for at nyde udelivet. I får blandt andet en stor terrasse, legehus og bålplads, ligesom trampolinen kan få en prioriteret placering.
Dette enestående hus i et godt kvarter og med kort afstand til byen og de omkringliggende skovområder vil I ikke kunne finde magen til andre steder, for det er tegnet af de nuværende ejere, som er de eneste, der har boet på matriklen og passet omhyggelig på det hele siden 2008, så det fremstår fuldkommen klar til næste familie, der kan glæde sig til at indrette en særlig bolig.

6Antal rum
2008Byggeår
2Antal toiletter
Energimærke

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Mads Dudek

home Ringsted

Indehaver, Ejendomsmægler MDE

mdudek@home.dk

55554100

55554100