Utraditionel villa med kæmpe have, nærmest egen sø - Virkelig sjældent udbudt
Super attraktiv beliggenhed – stor ejendom – ideel til børnefamilien. Skøn have og stor grund på den anden side af søen. Det giver familien mange muligheder for friluftsliv - fiskeri i egen sø fra båd eller bro, svævebane, skøjteløb om vinteren, kæmpe køkkenhave .... Kun fantasien sætter begrænsningen.
På en af områdets mest eftertragtede adresser finder I denne rummelige og yderst velindrettede arkitekttegnede ejendom, som danner en perfekt ramme om familielivet. Villaen er bygget på en skråning ned mod søen med en helt fantastisk udsigt. Her kombineres en rolig og børnevenlig beliggenhed med kort afstand til skole, institutioner, indkøb og grønne områder – alt det, der får hverdagen til at glide let.
Boligen byder på en optimal planløsning med gode, lyse opholdsrum og plads til både samvær og privatliv. De store fællesarealer inviterer til hyggelige stunder med familie og venner, mens værelserne er veldisponerede og nemme at indrette efter familiens behov – uanset om det er børneværelser, hjemmekontor eller hobbyrum.
Kælderen er særdeles anvendelig og giver ekstra plads til opbevaring, aktiviteter og fleksibel brug i hverdagen. Det skal bemærkes, at en del af rummene i kælderen ikke er godkendt til beboelse, men de fungerer oplagt som disponible rum og bidrager med værdifuld ekstra plads, som mange børnefamilier sætter stor pris på.
Ejendommen rummer et stort potentiale for den familie, der ønsker god plads, en attraktiv beliggenhed og mulighed for at sætte sit eget præg. Huset har en godt solcelle-anlæg ( ny pris kr. 250.000).
Alt i alt en sjældent udbudt ejendom i et attraktivt område – perfekt til familien, der ikke vil gå på kompromis med hverken beliggenhed, plads eller planløsning.
Sælger betaler for udfærdigelse af skøde og refusionsopgørelse.