Placering ud til åbne marker
Velkommen til dette hyggelige sommerhus på Vibekæret.
På en rolig og idyllisk beliggenhed direkte ud til markernes åbne vidder finder I dette fine sommerhus, som har et rigtig stort og godt potentiale, hvis I drømmer om at kaste lidt tid og energi efter et spændende projekt. Sommerhuset står med mange fine detaljer og et supergodt udgangspunkt, og selve planløsningen byder på et værelse, et badeværelse, et køkken, et alrum og en stue, mens I også kan glæde jer over en udestue. Hertil er der en nydelig grund på 798 kvm.
I bliver en del af et roligt og hyggeligt kvarter, hvorfra I har kort afstand til skovområder og markernes langstrakte vidder. I oplever derfor en helt særlig idyl tæt på jer, som får skuldrene til at sænke sig helt, og I har heller ikke langt til Ejby, Gevninge, Vipperød eller Holbæk, der byder på gode indkøbsmuligheder og mere til.
Du er i cykelafstand til Munkholmbroen som forbinder Hornsherred og Holbæk.
Der kan du købe is eller gå en dejlig tur i den smukke skov.
Huset er oprindeligt fra 1970, og det præsenterer sig med rød facade og hvide vinduesrammer. Haven er omkranset af hæk og hegn, og herude får I masser af plads til forskellige aktiviteter og hyggelige stunder under åben himmel, som også kan foregå på terrassen.
Indenfor er det uden tvivl køkkenet, alrummet og stuen, der er boligens centrum, og i alle tre rum oplever I en dejlig, indbydende atmosfære. Solen strømmer gavmildt ind fra flere vinkler, og mens der fra alrummet er udgang til udestuen, har stuen med brændeovn direkte adgang til terrassen. Køkkenet står meget charmerende med fine fliser, knopgreb og plads til vaskemaskinen.
Endelig skal I se det gode soveværelse og badeværelset, som har separat bruseafsnit og et vindue, der lukker masser af lys og luft ind.
Lyder det som et sted for jer? Så kontakt os allerede i dag for at høre mere.