Købsaftale underskrevet

Udmarken 13, Svenstrup Strand, 4400 Kalundborg

70 m2 fritidshus

Kontant 1.095.000 kr.

Byggemand Bobs feriehus


Udmarken 13, 4400 Kalundborg

Det syder af ferie og bobler af hygge i dette lille fristed, der med en beliggenhed ca. 600 meter fra vandet scorer toppoint hos alle pjattede vandhunde, havfruer og lækre strandløver.

Der mangler finish og færdiggørelser, derfor vil fritidshuset også været et rigtig godt match til en ferieramt Byggemand Bob, der har pakket hammer og mejsel i rejsetasken.

Fritidshuset består af 2 bygninger der er fusioneret, og byder på 58 kvm boligareal jfr BBR med følgende indretning: vindfang – køkken – stue med brændeovn og udgang til terrasse – soveværelse og toilet der skal færdiggøres.

Grunden er hyggelig og nem at overskue, der er masser af plads til udendørs lege for de små eller store børn, hvis de ikke er nede og solbade ved vandet.

Svenstrup Strand er kendt for en skøn natur tæt på Saltbæk Vig og den anlagte Statsskov. Er du til smukke solnedgange kan en aftentur langs vandet varmt anbefales.

Bonusinfo: Der er offentligt kloak.

4Antal rum
2006Ombygget
1200 m2Grundareal

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Iben C. Nielsen

home Kalundborg

Indehaver, Ejendomsmægler og Valuar MDE

ibenc@home.dk

59 51 56 00

59 51 56 00

Ejer du allerede en bolig?

Når du overvejer at købe en anden bolig - så kan det være en fordel, hvis du har viden om salgsprisen og den eventuelle friværdi i din nuværende bolig. Jo mere friværdi du har - jo større muligheder har du i 'jagten' på din nye drømmebolig. Start med en gratis og uforpligtende salgsvurdering - og kom i gang med dine boligdrømme. 

Hvad kan jeg købe bolig for?

Regn ud, hvad du kan købe for, og match din økonomi med boliger til salg.

Få viden om dine købsmuligheder