Beliggende i kort køreafstand til indkøb
Når I trænger til at komme lidt væk fra hverdagen, så vil dette indbydende sommerhus i skønne, grønne Fuglslev være den perfekte destination. Her har I ikke langt til byen i Ebeltoft og Aarhus, og med en 1.231 kvm grund, som fremstår dejligt ugeneret, samt et hus fuld af stemning får I et fristed, hvor gode stunder og pragtfulde feriedage venter.
I er kun kørt tre kvarter væk fra basen i Aarhus, og så står I foran jeres rolige helle i Fuglslev. Naturen spirer flot og grønt i området med Stubbe Sø, et rigt fugleliv og naturstier inden for nær rækkevidde, og så kan I selvfølgelig også nemt nyde en udflugt til naturens vidundere i Nationalpark Mols Bjerge. Det tager ligeledes kun omtrent 10 minutter at køre til Ebeltoft, hvor I kan forkæle jer selv med en bid mad, kop kaffe eller vinduesshopping i det charmerende bymiljø. Derudover finder I mindre end ti minutter væk Ree Park Safari, der har oplevelser for både store og små, mens I på cirka fem minutter kan lokalisere dagligvareindkøb.
Den klassiske sommerhusstil, der møder jer udenfor, fortsætter i den stemningsfulde indretning. I opholdsrummet smelter køkkenet og stuen sammen, ligesom der er et dejligt udsyn til haven gennem gulv-til-loft-vinduer. Herfra åbner dobbeltdøre op til en stor, hyggelig udestue ( ikke godkendt ), der prydes af vinduer hele vejen rundt og giver direkte udgang til terrasserne mod både syd og øst.
Husets 64 kvm rummer samtidig to værelser, et disponibelt rum, og et rummeligt badeværelse med bruseniche.
Høje træer slår ring om matriklen og bidrager til en ugeneret atmosfære. Der er rigelig plads til, at børnene kan løbe rundt på den brede plæne, mens I selv slapper af på en af de mange terrasser, der indrammer ejendommen. Med andre ord har I ideelle betingelser for at følge solens bane og finde en solskinsplet i løbet af dagen.
Grunden huser yderligere såvel et udhus der er indrettet og ansøgt om anneks til kommunen, samt flere udhuse og en carport.
Kort fortalt en idyllisk base, hvor I inde som ude kan nyde feriedagene.
Velkommen til !
Udlejningstilbud forliggerDer foreligger et udlejningstilbud fra Novasol hvor huset vurderes til at kunne udlejes 17 - 22 uger, med en lejeindtægt til ejer på kr. 50.000,- kr. 60.000,-