Skønt fritidshus med anneks og flere gode terrasser
Stemningen er helt rigtig på Lærkestien 1, hvor det charmerende sommerhus ligger i det eftertragtede Ahl Strand. Her er kort gåafstand til vandet, mens de åbne marker giver en flot landskabsudsigt.
Derudover byder selve ejendommen også på en skøn grund, som giver plads til alle de klassiske sommerhusdyder og -aktiviteter.
Med en beliggenhed som denne er det svært at finde på undskyldninger for at blive inden døre. Flere terrasser giver jer mulighed for at følge solen dagen igennem, og udepejsen er et hyggeligt samlingspunkt, når duggen falder. Den store grund på 1.528 m2 giver masser af albuerum, og med et godt anneks er der også plads til at invitere venner og familie med på ferie.
Selve sommerhuset er opført i 1965, og det blev ombygget i 1986. Annekset er fra 1987 og rummer desuden en garage på 20 m2. Begge bygninger fremstår charmerende med gulmalede træfacader, og sommerhusets tag er desuden udført med ensidet hældning. Mens annekset byder på 17 m2 og rummer et enkelt værelse samt et badeværelse, byder fritidshuset på lyse og åbne kvadratmeter. Indenfor er der to værelser i huset, som også har et badeværelse med bruseniche. Derudover er stuen hyggelig og udstyret med brændeovn, mens køkkenet ligger i åben forbindelse hertil og har charmerende skabsinventar med mørkeblå fronter.
Også omgivelserne er skønne, og Ahl Strand er et af de mest eftertragtede områder i Ebeltoft. De børnevenlige badestrande har lavt vand, og de er ideelle til leg og strandaktiviteter. Cykelstier og gangruter gør det nemt at udforske området, mens I også har let adgang til forskellige fritidsaktiviteter som mountainbiking, minigolf, tennis og svømmehal.
Ebeltoft byder desuden på en charmerende gågade med specialbutikker og spisesteder, og der er masser af attraktioner og seværdigheder.
Kontakt os for at høre mere ved en fremvisning.
Indbo medfølger ikke