Lille nem bolig i lukket vænge - Centralt i landet med få minutters kørsel til motorvejsnettet
Lille enderækkehus/halv dobbelthus beliggende i et roligt, lukket vænge i Grønnemose.
Fra adressen er der nem adgang til motorvejsnettet og den er derfor ideelt for dig, der har behov for let at kunne pendle til både Odense og Middelfart. Der er desuden gode busforbindelser og skolebus til Aarup.
Boligen er registreret som ejerlejlighed og egner sig godt til en enlig eller et par.
En oplagt mulighed kan også være at erhverve boligen som investerings- og udlejningsbolig.
Boligen trænger til en kærlig hånd og opdatering, men rummer et godt potentiale og en fin planløsning. Indretningen byder på entré, køkken med lille spiseplads, stort soveværelse med indbyggede skabe samt en stue med plads til spise- og opholdsafdeling samt udgang til solrig terrasse og lille, hyggelig have. Desuden badeværelse med bruseniche og plads til vaskemaskine (-det oplyses, at gulvvarme i badeværelse ikke fungerer).
Udvendig adgang til lille redskabsrum, der er integreret i det bebyggede areal, hvilket giver mulighed for, at det efter ønske kan inddrages som en del af boligen – eksempelvis i forbindelse med udvidelse af køkkenet eller etablering af et lille ekstra værelse eller kontor.
Derudover pæn lille forhave og en nem, lukket baghave. Der er parkering lige foran boligerne.
Bemærk: Boligen trænger generelt til opfriskning og modernisering, bl.a. fordi det har været et rygerhjem. Til gengæld er prisen sat derefter – så her får du en billig bolig med gode rammer og mulighed for at sætte dit eget præg.
Den månedlige udgift til ejerforeningen på kr. 1.200,- dækker bl.a. a conto varme samt vand, forsikring samt fælles vedligeholdelse af naturgasfyr.
Ejerlejlighedsforeningen består af to dobbelthuse med i alt fire ejerlejligheder.
Bemærk det oplyste grundareal dækker alle 4 rækkehuse-ejerlejligheder.