2 badeværelser og 3 rummelige værelser samt køkken-alrum med skønt ovenlysvindue - SKAL SES
Flot Lind & Risør-rækkehus med elegante og stilrene materialer og god indretning. 2 badeværelser og 3 rummelige værelser samt køkken-alrum med skønt ovenlysvindue. SKAL SES
Beskrivelse: I et roligt, børnevenligt område i Smørum kan I nu overtage dette elegante Lind & Risør-rækkehus, der er fuldstændig indflytningsklart. Hjemmet består af ét plan på 111 kvm, der giver jer tre gode værelser, et badeværelse, et gæstebadeværelse med vaskesøjle samt et stort, åbent opholdsmiljø. På gulvene er der store rekangulære lyse klinker eller hvidpigmenterede egetræsplankegulve. Der er naturligvis gulvvarme i hele huset samt et astma- og allergivenligt varmegenvindingsanlæg, som bl.a. sikrer jer et godt og sundt indeklima. Hertil får I en skøn, overkommelig grund på 269 kvm.
Rækkehuset er opført i 2022, og takket være boligens unge alder kan I se frem til et moderne interiør, der lever op til både børnefamiliens eller det mere modne pars behov. Det store opholdsmiljø, hvor køkken-alrummet og stuen er udført i åben forbindelse, er husets centrum, og her får I de skønneste rammer til samværet. HTH køkkenet præsenterer sig med hvide fronter og et ovenlysvindue, og både fra alrummet og stuen er der udgang til haven.
I bliver en del af et roligt familieområde. Hele kvarteret er omkranset af grønne områder, små søer og store fællesarealer, og inden for gå- eller cykelafstand har I dagtilbud, bus og S-togstationer. På cykel tager det ikke mange minutter at cykle til indkøbsmuligheder, skole og et hav af idrætsfaciliteter.
Alle værelser har indbyggede skabe, og to af de tre værelser ligger overfor hinanden med indgang fra alrummet, mens det tredje værelse, der er oplagt til parret, findes ved stuen. Her får parret eget badeværelse, mens gæstebadeværelset med bryggersfaciliteter findes ved entréen. De lækre hårde hvidevarer fra Miele medfølger naturligvis.
Næsten hele vejen rundt om boligen er der anlagt en fliseterrasse, så I altid kan finde en plads i solen. I får også glæde af en overkommelig græsplæne, der omkranses af hæk, samt et praktisk, isoleret skur i forlængelse af carporten, som sikrer jer ekstra opbevaringsplads.
Huset er desuden belagt med et funktionelt og æstetisk sedumtag.
Lyder det som et hjem for jer? Så kontakt os allerede i dag for at høre mere.