Halvt dobbelthus i Esbønderup - 191 etagemeter i 3 plan
Med en skøn grøn udsigt
Boligen her fremstår virkelig lys og imødekommende med store vinduespartier og højt til både loftet og himlen. Her er desuden – af mere praktisk karakter – gulvvarme i alle 3 plan, genveksanlæg og brændeovn.
I stueplan får du et køkken-alrum med forbindelse til et badeværelse, en stor udestue og et værelse med egen garderobe og terrasseudgang. På første sal er der endnu et værelse med garderobe. Og så får du ikke mindst en stor udsigtsstue med altanudgang og på klare dage udsigt helt til Øresund og Kullen.
Husets underetage er også værd at fremhæve. Her venter en separat afdeling med både tekøkken og badeværelse og et stort disponibelt rum samt et mindre depotrum og et vaskerum. Kvaliteten i dette plan er af samme høje standard som på etagerne ovenover, og rummene finder således let mange anvendelsesmuligheder - teenage afdeling - gæste afdeling - udlejning ? Sidst, men ikke mindst, er der både foran og bag huset gavmild plads til det gode terrasseliv under åben himmel.