Nyhed

Fjorddalen 33, Assentoft, 8960 Randers SØ

187 m2 rækkehus

Kontant 3.995.000 kr.

ASSENTOFT - POPULÆRT RÆKKEHUS BELIGGENDE LIGE OP TIL SKOVBEPLANTNING


STOR TAGTERRASSE - FULDMURET - SMUK UDSIGT - 51 M2 GARAGE M/HOBBYRUM

Fantastisk og eksklusivt rækkehus i 2 plan med dobbelt garage samt lækker stor tagterrasse med udsigt udover Randers Fjord - herfra kan du nyde solen helt til den går ned omkring kl. 21.30 om sommeren.

Huset er beliggende helt ude på kanten af "Svends Dal". Området og dalen fremstår i dag som et stykke unikt natur med stisystemer, rigt dyreliv samt kuperet terræn, som du vil elske. Du føler faktisk, at du bor ude midt i skoven.

Assentoft byder på gode indkøbsmuligheder alle ugens dage, her er bl.a. slagter, cafe, pizzeria samt både SuperBrugs, Rema1000 og Netto. Derudover finder du også læge, skole til og med 9. klasse og børnehaver/vuggestuer. Byens store sportsområde er med 2 haller, stadion og multibane - næsten alle former for sport - og så ligger sportsområdet ved siden af både skolen, børnehaver og ungdomsklubben.

Linket til E-45 gør, at du hurtigt er på motorvejen - Århus - når du på ingen tid. Der er cykelsti fra Assentoft og hele vejen ind til Randers. Endvidere kører der 3 rutebiler gennem Assentoft med forbindelser til Randers og Djursland.

Indretningen af boligen er en smuk og stilren linje, som går igen overalt i huset. Uanset hvor du opholder dig i huset, vil du kunne nyde det smukke lysindfald, den skønne udsigt til naturen samt den flotte gårdhave.

Til bilerne er der en dobbelt garage med autoport og garagens placering foran huset gør, at du får den skønneste gårdhave (tegnet af en havearkitekt) med et dejligt terrassemiljø. Det samme gælder mod skoven - her er der også en skøn lille have med terrasse.

INDEHOLDER I STUEPLAN:
Forgang med garderobeskabe. Bryggers med god skabsplads. Fantastisk køkken/alrum med elegant køkken inventar og et alrum, som via den store karnap, når helt ud i naturen. Fra alrummet er der delvist åbent til en hyggelig stue samt adgang til forgangen. Her er også 2 dejlige værelser og gæstebadeværelse med bruseniche.

INDEHOLDER PÅ 1. SAL:
Her er fuld loftshøjde. Opholdsstuen er en oplevelse med masser af plads, skøn udsigt til både natur og området samt et lysindfald ud over det sædvanlige. Endvidere fransk altan mod skoven og udgang til stor tagterrasse. Soveværelse med skabsvæg og adgang til dejligt badeværelse med bruseniche.   
5Antal rum
2020Byggeår
2Antal toiletter
Energimærke

Økonomi

Kontantpris

3.995.000 kr.

Ejerudgift pr. måned

2.422 kr.

Udbetaling

200.000 kr.

Brutto / Netto ekskl. ejerudgift

21.052 / 17.005 kr.

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Trine Sander

home Assentoft

Cand.jur., ejendomsmægler, MDE

trisa@home.dk

86492020

Ejer du allerede en bolig?

Når du overvejer at købe en anden bolig - så kan det være en fordel, hvis du har viden om salgsprisen og den eventuelle friværdi i din nuværende bolig. Jo mere friværdi du har - jo større muligheder har du i 'jagten' på din nye drømmebolig. Start med en gratis og uforpligtende salgsvurdering - og kom i gang med dine boligdrømme. 

Hvad kan jeg købe bolig for?

Regn ud, hvad du kan købe for, og match din økonomi med boliger til salg.

Få viden om dine købsmuligheder