Beliggende ved lystbådehavnen i Vejle, finder du denne 3 værelses udsigts-ejerlejlighed, hvor både udsigt, altanforholdene med sikkerhed vil imponere dig. – Vi befinder os på 4. sal, hvorfor der i hele ejerlejligheden er et fantastisk lysindfald. Og udsigten er både til Fjorden og til de naturskønne omgivelser ved Nørreskoven.
Der er naturligvis elevator i bygningen samt egen udsigtsaltan med ideelle solforhold.
Vejle lystbådehavn danner de perfekte rammer for lejligheden. Den store smukke promenade langs havnens kanal, broen der fører dig over til Havneøen og videre over til Fjordenhus, området ved kajakklubben og lystbådehavnen i sig selv, bidrager alt sammen til at skabe en helt unik stemning.
Herudover kan nævnes, at du kun har ca. 1,2 km til Vejle bymidte, du i området har flere forskellige legepladser og at du har ganske kort afstand til fantastiske naturområder som Skyttehuset, dyreparken og Nørreskoven. Alt i alt en ejerlejlighed hvor udsigt og beliggenhed går hånd i hånd og til sammen skaber en virkelig unik lejlighed, med gode altanforhold.
Ejerlejligheden er velindrettet uden spildplads og er direkte indflytningsklar. Der er 2 soverum, lyst badeværelse med installationsmulighed til vaskemaskine og tørretumbler. Herudover leverummet, som består af lyst køkken / alrum flot kombineret med selve opholdsstuen. Gennem markante vinduer kan man nemlig betragte vandet fra flere af rummene, og udsigten forstærkes endnu mere, når I træder ud på den solrige altan, hvor man kan betragte Vejle fjord broen og områdets moderne arkitektur.
Kontakt home Vejle på 75 822 811 for en fremvisning. – en beliggenhedsoplevelse af de helt store.