Velkommen til Istedvænget 4, 3. th. – en smuk, fuldt moderniseret ejerlejlighed beliggende centralt i Odense C. Her får du en bolig, der har den herskabelige og klassisk charme og som samtidig også er indflytningsklar.
Lejligheden er en del af en charmerende rødstensejendom fra 1928, der ligger fredeligt placeret i et attraktivt område tæt ved centrum, og som er i en rigtig god stand. Ejendommen har i 2024 og 2025 fået udskiftet tag, vinduer på sydsiden samt renoveret faldstammer. Ejendommen er omgivet af en sydvendt, afskærmet fælleshave, hvor man kan nyde både sol og grønne omgivelser i fred og ro.
Beliggenheden er optimal – med Munke Mose som nærmeste nabo, grønne områder lige uden for døren og gåafstand til caféer, indkøb, offentlig transport og Odense bymidte. Her får du det bedste fra to verdener: en fredelig og grøn boligbase midt i byen.
Boligen byder indenfor på følgende: Klassisk fordelingsentré. Indbydende stue, hvor der er god plads til sofagruppen. Stuen ligger i åben forbindelse til spisestuen, hvor der ligeledes er god plads og et skønt lysindfald fra de store vinduer. Lækkert moderne køkken i mørke toner og fremstår stilrent med funktionelle løsninger, samt godt med skabsplads og bordplads. Lækkert stilfuldt badeværelse med god bruseniche og med vindue, så der er gode udluftningsmuligheder. Godt regulært ekstra værelse, der kan benyttes som kontor, soveplads eller kreativt rum. Stort soveværelse hvor der er god plads til seng og klædeskab. Fra soveværelset er der udgang til skøn lækker og rummelig og sydvendt altan som også er blevet skiftet i 2025.
Lejligheden henvender sig til både førstegangskøbere, unge par eller til det modne par.
Denne lejlighed skal opleves – kontakt din lokale mægler og book en fremvisning i dag.