Nyhed

Præstemarken 3, 3600 Frederikssund

95 m2 landejendom

Kontant 5.900.000 kr.

Landvilla med unik grund på 6 HA tilplantet med skov og 3 dejlige søer


Eventyrlig grund hvor tiden står stille..............

Drømmer I om en naturskøn beliggenhed med egen skov og søer så er muligheden her på Præstemarken. Landvillaen ligger naturskøn i udkanten af landsbyen Græse 5 minutters kørsel fra Frederikssund centrum med S-tog til København. Grunden er på hele 60.740 kvm og er tilplantet med skov og har et utal af stier, 3 dejlige søer og et stor åbent engareal i midten.
Ejendommen er opført i 1920 og tilbygget i 1977 - både hovedhus og udlænger trænger til modernisering.

Bygning 1 - stuehus med et boligareal på 95 kvm + 40 kvm uudnyttet tagetage
Bygning 2 - lade på 80 kvm
Bygning 3 - tiloversbleven landbrugsbygning på 141 kvm 
Bygning 4 - carport 36 kvm
Bygning 5 - udhus på 5 kvm
Bygning 6 - brændeskur på 30 kvm

Stuehuset er indrettet med entré med garderobeplads, mellemgang med trappe til tagetage og adgang til ældre badeværelse, hyggeligt køkken samt vinkelstue med spisepads og opholdsafdeling med brændeovn.
Tiloversbleven landbrugsbygning som IKKE er godkendt til beboelse men p.t. er indrettet med entré, 2 depotrum, lyst arbejdsværelse, disponibelt rum med installationer til badeværelse, 3 "soveværelser" samt lille stue.
Carport med udhus.
Skøn lade med højt til loftet og synlig bjælkekonstruktion.
Dejlig blomsterende gårdhave med hyggelig overdækning.
Syd for hovedhuset er en skøn lukket have omkranset af ældre beplantning og på den stor eng midt på grund er der plads med en kæmpe familie festival..................

Kunne denne spændende ejendom med mange muligheder være Jeres kommende fristed - så ring allerede i dag for en fremvisning, vi træffes på 70 20 00 20 mandag til fredag samt søndag kl. 08.00 - 20.00.
4Antal rum
1977Ombygget
60740 m2Grundareal

Økonomi

Kontantpris

5.900.000 kr.

Ejerudgift pr. måned

2.290 kr.

Udbetaling

295.000 kr.

Brutto / Netto ekskl. ejerudgift

32.015 / 25.552 kr.

Udforsk mulighederne i området ved FrederikssundVælg og se mere om området nær boligen i Frederikssund. Områdevisningen tager udgangspunkt i boligens adresse med en radius på op til 20 km. Du kan zoome ind og ud på kortet - og det kan vises i fuldskærm for at få mere med.

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Lars Wilkens

home Frederikssund-Slangerup

Indehaver, Ejendomsmægler & Valuar MDE

lawil@home.dk

70 20 00 20

Gør boligjagten mere overskuelig med Klara app

Klara er din personlige boligassistent, der hjælper dig med at finde, købe eller sælge bolig på en enkel og effektiv måde. Med Klara har du altid adgang til boligmarkedet, uanset hvor du er - både det, der er til salg, og det, der ikke er.

 

Læs mere og hent Klara app

Ejer du allerede en bolig?

Når du overvejer at købe en anden bolig - så kan det være en fordel, hvis du har viden om salgsprisen og den eventuelle friværdi i din nuværende bolig. Jo mere friværdi du har - jo større muligheder har du i 'jagten' på din nye drømmebolig. Start med en gratis og uforpligtende salgsvurdering - og kom i gang med dine boligdrømme. 

Hvad kan jeg købe bolig for?

Regn ud, hvad du kan købe for, og match din økonomi med boliger til salg.

Få viden om dine købsmuligheder