Købsaftale underskrevet
Nyhed

Svendsvej 8B, 2960 Rungsted Kyst

163 m2 villa

Kontant 8.995.000 kr.

Helt istandsat liebhavervilla i 1-plan midt i det gamle Rungsted med den skønneste private have


Rungsted Kyst

På eksklusiv stillevej  i Rungsted, ligger denne totalrenoverede 1-plansvilla på den dejligste naturrige og helt private grund med mulighed for sol fra morgen til aften.

Villaen er af nuværende ejer blevet løftet til et helt nyt niveau, hvor der inden for de seneste 10 år er lavet nyt tag, nye vinduer, udgravede gulve, som nu er topisolerede og med gulvvarme overalt samt nye badeværelser, nyt køkken og meget meget mere. Du skal derfor blot bestille flyttebilen og glæde dig til at byde dig selv og din familie på det gode liv i Rungsted Kyst i det skønneste hjem, som kan nydes uden at røre en finger de næste mange mange år...

Indeholder: stor hall, flot gæstetoilet, superlækkert alrum med stor lys stue med vinduer fra gulv til loft samt åbent til det smukke hvide køkken med køkken-ø og god plads til de kulinariske udfoldelser... Dernæst er der en virkelig dejlig fordelingsgang, som takket være af de nye kæmpe ovenlysvinduer er lys og luftig og giver god atmosfære til hele huset. Fra gangen er der adgang til tre meget store værelser, bryggers med egen indgang samt et luksusbadeværelse. Der er med en let om-indretning mulighed for at skabe et fjerde værelse hvis behovet herfor er der.

Huset indbyder til at have familie og gæster på besøg - her er masser af plads til at nyde livet både indendørs - men bestemt også udendørs, hvor der rundt om huset er lavet superflotte nye stenterrasser - både mod syd og vest - således man kan få læ og sol dagen lang... Der er ligeledes en skøn have på begge sider af huset og du har hele tiden fornemmelsen af at man kan kigge langt. Grunden og terrasserne er helt ugenerede af naboer og indkig. 

Beliggenheden er ligesom huset - helt i top! Her er man på den skønne stillevej Svendsvej, hvor kun beboerne færdes og hvor man trygt kan sende ungerne ud og lege med alle de mange kammerater der er lige i nærheden.

Der er gå-/ og cykelafstand til alt hvad Rungsted og Hørsholm har at byde på - herunder Rungsted havn og strand, Folehaveskoven, indkøbsmuligheder, institutioner og skoler - både de offentlige og private. Der er få minutter til Kystbanestationen og en smuttur med toget, så er man i København på cirka 20 min.

Det fås ikke meget bedre, så kom ud og oplev denne liebhavervilla - det er det perfekte hjem - du bliver med garanti forelsket, det er vi! 

Ring til home Hørsholm-Rungsted på tlf.: 49 21 49 21 for en visning.
6Antal rum
1970Byggeår
2Antal toiletter
994 m2Grundareal

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Andreas Rosenkilde Løgstrup

home Hørsholm - Rungsted

Indehaver, Ejendomsmægler, MDE

anro@home.dk

49 21 49 21

Ejer du allerede en bolig?

Når du overvejer at købe en anden bolig - så kan det være en fordel, hvis du har viden om salgsprisen og den eventuelle friværdi i din nuværende bolig. Jo mere friværdi du har - jo større muligheder har du i 'jagten' på din nye drømmebolig. Start med en gratis og uforpligtende salgsvurdering - og kom i gang med dine boligdrømme. 

Hvad kan jeg købe bolig for?

Regn ud, hvad du kan købe for, og match din økonomi med boliger til salg.

Få viden om dine købsmuligheder