Nyhed

Strandlystvej 15, 5330 Munkebo

127 m2 villa

Kontant 1.449.000 kr.

Velholdt villa beliggende i et attraktivt område tæt på fjorden, indkøb og skole


Munkebo

Velholdt villa på 127 m2 + 45 m2 kælder. Boligen er beliggende i et mindre lukket vænge, med kort afstand til både skole, daginstitutioner samt indkøbsmuligheder. Munkebo byder desuden på både idræts- og svømmefaciliteter samt multipark. Er du til natur, er der kort afstand til fjorden og grønt område med en fantastisk udkigspost, hvor man kan se helt til Odense Fjord, Lindø og Kerteminde Fjord.
Endvidere er der kun 10 minutters kørsel til Kerteminde og 15 minutter til Odense. 

Selve boligen rummer: en god rummelig entré med indbyggede skabe. Et velholdt køkken med spiseplads. Stuen er dejlig stor og lys og her er udgang til terrassen. Fra stuen er der adgang til soveværelse med skabe samt et ekstra værelse. 
Tilbage i entréen er der adgang til badeværelset, endnu et værelse samt gæstetoilet. 

Kælderen har gode disponible rum, således der her er god plads til vaskefaciliteter, opbevaring mv. Der er adgang til kælderen både fra entréen samt udefra i haven.

Derudover er der carport med redskabsskur. 

En dejlig have med terrasse og adgang til udestue. 

Der er planlagt fjernvarme i området med forventet afslutning senere i 2025. 
4Antal rum
1973Ombygget
2Antal toiletter
754 m2Grundareal

Økonomi

Kontantpris

1.449.000 kr.

Ejerudgift pr. måned

1.797 kr.

Udbetaling

75.000 kr.

Brutto / Netto ekskl. ejerudgift

8.094 / 6.415 kr.

Tjek boliglån

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Caroline Myrup Laakkonen

home Kerteminde - Munkebo

Ejendomsmægler

carol@home.dk

65324404

65324404