HYGGELIG RØDSTENSVILLA MED KÆLDER OG 104 M2 GARAGE/VÆRKSTED
Midt i Assentoft by og i et dejligt og roligt kvarter, finder du denne rødstensvilla, som er på 146 m2 bolig + 60 m2 kælder + 104 m2 værksted/garage.
I Assentoft finder du alt hvad du har brug for i dagligdagen. Her en SuperBrugs, NETTO og REMA1000. Herudover er der også læge, frisør og slagter samt Cafe. En hyggelig by med et godt byliv.
I den østlige del af Assentoft - finder du både skole til 9. klasse, børnehaver og vuggestue samt byens store sportsanlæg med bl.a. 2 haller og næsten alt indenfor sport. Det hele er placeret i det samme område - dejligt trygt for dine børn.
Villaen sælges som dødsbo og står oprindelig. Taget er dog skiftet.
GÅR DU OG DRØMMER OM - AT HAVE DIN HOBBY ELLER DIT ERHVERV SAMMEN MED DIN BOLIG - ER STEDET HER PERFEKT. DE 104 M2 VÆRKSTED ER MED GOD LOFTHØJDE OG VARMEINSTALLATION. FORAN VÆRKSTEDET ER DER GOD PLADS TIL FLERE BILER.
VÆR OPMÆRKSOM PÅ, AT DET OPLYSTE FORBRUG ER INKL. OMVARMING AF VÆRKSTEDET PÅ 104 M2.
BOLIGEN INDEHOLDER:
Forgang og entre. To store værelser og et mindre samt soveværelse, som også har direkte adgang til stort badeværelse med skabsvæg, 2 håndvaske samt bruseplads. Spisekøkken med mørke elementer og adgang til boligens vinkelstue - nemt at ligge køkkenet til stuen. I stuen er der plankegulv med tæppe.
I kælderen er der et vaskerum, og et varmerum med olietank og oliefyr. Herudover er der et stort disp.rum, som kan bruges som aktivitetsrum.
Værkstedet er med varmeinstallation, et lille toilet og en garage. Her er rigtig god lofthøjde og et godt lysindfald,