Livskvalitet i bedste forstand og i øvrigt meget vanedannende at bo i første parket til en helt fantastisk udsigt over vandet og det smukke Asnæs. På terrassen og fra ejendommen kan du følge med i den tætte trafik på fjorden, der tæller alt fra ivrige surfere til imponerende krydstogtskibe.
Den smukke villa, der oprindeligt blev opført i 1938, var en af de heldige ejendomme, der fik en af byens bedste beliggenheder i første række. I 2023 blev den ombygget og tilbygget, så den i dag fremstår som en fuldstændig fantastisk villa med en kæmpe WOW-effekt med en indretning, der bare skal ses og mærkes.
Du får 161 kvm + 121 kvm rigtig god kælder. Indretningen er som følger: Entre – hall med trappe til førstesal – kæmpe badeværelse med brus – virkelig flot køkken i åben forbindelse med stue, der har gaspejs og udgang til terrasse – stort soveværelse. Førstesalen er indrettet med et kontor (gennemgangsværelse) 2 store værelser med udgang til den magiske store tagterrasse.
Kælderplanen er et helt kapitel for sig selv - 121 kvm, der er indrettet med en stor hjemmebiograf - eksklusivt wellness badeværelse - kontor og viktualierum.
Kast dit anker på Kystvejen i Kalundborg det vil du ikke fortryde.
Fremvises kun til seriøse købere.