Åbent hus med tilmelding

Søndag d. 16. marts kl. 12.15-12.45

Nyhed

Kongsager 27, 2620 Albertslund

174 m2 villa

Kontant 4.895.000 kr.

Åbent hus med tilmelding

Søndag d. 16. marts

kl. 12.15-12.45

Indflytningsklar villa med en god planløsning


Beliggende i det attraktive villakvarter

Denne villa på Kongsager 27 i Albertslund byder på gode rammer til både hverdag og fritid. Beliggenheden i det attraktive villakvarter giver adgang til områdets mange tilbud. Villaen ligger tæt på indkøb, skole og daginstitutioner, hvilket gør hverdagen praktisk og overskuelig. For familier med børn vil de rolige omgivelser og de lukkede villaveje give tryghed og frihed til leg. Der er desuden kort afstand til grønne områder, som indbyder til gåture og udendørs aktiviteter.
Boligen har en god planløsning med et boligareal på 174 m². Den store stue fungerer som et naturligt samlingspunkt, hvor der er mulighed for at skabe mange oaser. Her kan man nemt skabe en hyggelig atmosfære, særligt med de mange muligheder for at indrette sig efter behov. Fra stuen er der adgang til 2 terrasser, både øst- og vestvendt således at morgensolen og aftensolen begge kan nydes.
Det store køkken er rummeligt og åbner op til et køkkenalrum, hvor der også er god plads til samvær. Her er det muligt at kombinere madlavning og fælles måltider på en praktisk og funktionel måde. Køkkenet fremstår som hjemmets hjerte og passer perfekt til både daglig madlavning og til større sammenkomster.
Villaen råder over tre værelser, som ligger samlet i boligens ene ende. Denne løsning giver mulighed for at skabe en mere rolig og privat afdeling i hjemmet. Badeværelset er velindrettet og af en god størrelse. Dertil kommer et bryggers, der giver ekstra opbevaringsmuligheder og plads til praktiske gøremål.
Udenfor findes både skur og garage til opbevaring, og haven omkranser boligen med muligheder for kreative projekter eller for at skabe et privat fristed.
Med den centrale og attraktive placering i Albertslund får man glæde af byens mange tilbud, mens man samtidig bor i et område præget af rolige omgivelser med et godt naboskab. 

Boligen henvender sig til dem, der ønsker fleksibilitet, funktionalitet og en praktisk tilværelse, tæt på det hele og som samtidig ønsker noget helt indflytningsklart.
5Antal rum
2006Ombygget
700 m2Grundareal

Økonomi

Kontantpris

4.895.000 kr.

Ejerudgift pr. måned

4.246 kr.

Udbetaling

245.000 kr.

Brutto / Netto ekskl. ejerudgift

27.172 / 21.725 kr.

Tjek boliglån

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Oscar Friis Saugmann

home Glostrup - Albertslund - Brøndby

Ejendomsmægler MDE

osfs@home.dk

43 43 41 41

43 43 41 41