Løbende moderniseret - Mulighed for 2 boligenheder eller liberalt erhverv
Flot og klassisk rødstens patriciervilla med sort glaseret tegltag og teaktræsvinduer.
Boligen er gennem de seneste ca. 15 år løbende moderniseret med bl.a. flot åbent køkken og 2 nye badeværelser samt nyt bryggers m.m. El og VVS i stort set hele boligen har også været fornyet.
Villaens 1. sal er i samme periode også blevet renoveret fra A-Z, og er indrettet med stort flot badeværelse, walk-inn og 3 soveværelser.
På den anden 1. sal over garagen er der netop isat nye vinduer, men herudover står denne afdeling rå og uudnyttet - klar til indretning efter købers ønsker og behov.
Til villaen hører desuden en 61 m2 stor integreret og isoleret garage/værksted, der ligeledes fremstår i rigtig fin og indbydende stand med fine muligheder for forskellige hobbyaktiviteter.
Alt i alt en rigtig vellykket modernisering, hvor man har formået at bevare villaens oprindelige sjæl
og charme.
Beliggende i den hyggelige landsby Fjelsted, hvor man finder et aktivt lokalsamfund. Der er
skolebus lige uden for døren og kun 5. min.´s kørsel til indkøbsmuligheder samt Fjelsted Harndrup
skole, hvor man også finder gode pasningsmuligheder i "Fjelsted Harndrup Børneunivers".
Køreturen til motorvejsnettet tager ca. 10 minutter, og der er under 1/2 times kørsel til såvel Odense
som Trekantsområdet.
Boligen fremstår indbydende, lys og indflytningsklar, oger indrettet med:
Flot entré, dejlig opholdsstue med plankegulv og brændeovn (fra 2008), åben forbindelse til pænt
køkken i lyse farver, bryggers/baggang med nedgang til 20 kvm. kælder.
Fra bryggers er der direkte adgang til nyrenoveret isoleret garage/værksted.
Der er 2 særskilte 1. sale over hhv. bolig og garage/værksted - begge med trappe fra entré.
Den ene er renoveret med nye installationer, synligt træværk, nye gulve m.m. -
indrettet med repos/fordelingsgang med skydedøre til walk-inn skab, stort badeværelse fra 2013/2014 med badekar på og stor bruseniche, 2 gode værelser og stort soveværelse.
På 1. sal over garage/værksted (der er godkendt til bolig jvf BBR-ejermeddelelse) er der etableret nyt badeværelse i 2009, og der er netop isat nye vinduer, men herudover er arealet ryddet og klargjort til indretning efter kommende ejers ønsker og behov.
Velanlagt og velplejet have med delvis overdækket terrasse bag huset