Nyhed

Hovedgaden 103, 7752 Snedsted

162 m2 villa

Kontant 1.295.000 kr.

Fantastisk velholdt villa


Indflytnings klar

Flot og velholdt villa - beliggende centralt i Snedsted.
Velkommen til en villa, der virkelig byder på charme og hygge! Huset blev malet for kun et år siden og fremstår derfor i flot stand. Den skønne og velpassede have, samt den murede garage og dejlige gårdhave gør denne ejendom til noget helt særligt.
Når I ankommer, mødes I af en stor og rummelig entré med opgang til 1. sal, samt et disponibelt rum med plads til opbevaring. I stueplan finder I et værelse, og et lyst og rummeligt badeværelse med bruseniche med plads til vaskesøjle. Den skønne stue, som ligger i forbindelse med køkkenet, har plads til at samle hele familien. Fra køkkenet er der udgang til en dejlig flisebelagt terrasse, hvor I kan nyde udsigten over den hyggelige have. Der er gulvvarme i hele stueplan.
På 1. sal er der et soveværelse, to værelser og et toilet. Det hele fremstår flot og indflytningsklar. Villaen ligger centralt med kort afstand til indkøb, idrætshal, dagtilbud og institutioner. Stationen ligger ikke langt fra adressen, hvorfra der kører tog til Thisted.
På Hovedgaden 103 får I en velholdt og rummelig villa med plads til hele familien.
4Antal rum
1926Byggeår
2Antal toiletter
599 m2Grundareal

Økonomi

Kontantpris

1.295.000 kr.

Ejerudgift pr. måned

1.215 kr.

Udbetaling

65.000 kr.

Brutto / Netto ekskl. ejerudgift

7.207 / 5.739 kr.

Tjek boliglån

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Claus B. Skammelsen

home Thisted

Partner, Ejendomsmægler MDE

clbs@home.dk

96 18 25 25

96 18 25 25