Nyere luft-til-vand-varme og gennemtænkt indretning
På Follerupvej 49 finder du en bolig med en helt særlig beliggenhed – midt i det åbne, smukke landskab og samtidig med kort afstand til Fredericia, Kolding og Vejle. Her bor du i rolige og naturskønne omgivelser med gode naboer, samtidig med at byernes mange muligheder for indkøb, kultur og fritidsaktiviteter ligger lige i nærheden.
Boligen byder velkommen via et stort bryggers, hvor der også er plads til vaskefaciliteter, opbevaring og hvor det nyere luft-til-vand varmepumpeanlæg er installeret. Fra bryggerset er der adgang til et værelse, som med fordel kan bruges som kontor, gæsteværelse eller børneværelse – fleksibiliteten her er stor.
Husets hjerte er det rummelige spisekøkken, der har masser af bord- og skabsplads og god plads til familiens madlavning og hyggelige stunder. Spisestue og dagligstue ligger i et åbent og lyst miljø, hvor store vinduer lukker dagslyset ind og skaber en varm og imødekommende atmosfære. Fra stuen er der direkte udgang til haven, hvilket gør det nemt at nyde måltider udendørs eller bare træde ud og nyde den friske luft.
Badeværelset er ældre, men meget velholdt og funktionelt. På førstesalen finder du yderligere to gode værelser, hvor det ene har udgang til en stor terrasse med trappe direkte ned til haven – et oplagt sted at starte dagen med morgensolen eller nyde lange sommeraftener. Et godt repos på førstesalen giver ekstra plads til et lille hjemmekontor, legerum eller opbevaring.
Udenfor venter en lukket og blomstrende have med farverige blomster, frugttræer og hyggelige kroge, hvor man kan sidde i fred og ro. Derudover er der en carport og et godt skur, som giver mulighed for opbevaring af cykler, haveredskaber eller andre ting.
Alt i alt er Follerupvej 49 en dejlig, rummelig bolig med en unik beliggenhed i trekantområdet – perfekt for dig, der ønsker landlig idyl, plads til familien og nem adgang til byens faciliteter.