God beliggenhed med plads til den store familie
Velkommen til Flemager 3 – en flot og velindrettet 1-plans villa med masser af plads til den moderne familie. Her får I en bolig, der kombinerer funktionelle løsninger med skønne opholdsrum og en attraktiv beliggenhed i det eftertragtede Hvissinge-kvarter.
Boligen byder jer velkommen via entréen, hvorfra der er adgang til et stort og indbydende bryggers. Her er der god plads til både hverdagens praktiske gøremål og ekstra opbevaring. I denne ende af huset finder I desuden to gode værelser, hvoraf det ene med fordel kan opdeles, så boligen i alt kan rumme tre værelser i denne afdeling. Et praktisk gæstebadeværelse gør hverdagen nem og komfortabel for den større familie.
Husets naturlige samlingspunkt er det imponerende køkken-alrum med loft til kip, som skaber en fantastisk rumfornemmelse og et skønt lysindfald. Her er plads til både hverdagens måltider og de større sammenkomster. I tilknytning til alrummet findes endnu et værelse, som kan anvendes efter behov. For den køber, der drømmer om endnu mere opholdsplads, kan man undersøge muligheden for at inddrage værelset og skabe et ekstra stort og åbent køkken-alrum.
Fra opholdsrummene er der direkte adgang til den hyggelige og ugenerte have, som indbyder til både leg, afslapning og hyggelige stunder med familie og venner på de lune sommerdage.
Boligen afrundes af en skøn forældreafdeling med eget badeværelse, som giver mulighed for privatliv og komfort i hverdagen.
Beliggenheden er særdeles attraktiv med en rolig placering tilbagetrukket fra de større veje, samtidig med at I har kort afstand til motorvejsnettet og nem adgang til København. Derudover er I tæt på hverdagens fornødenheder, gode skoler, institutioner, indkøbsmuligheder og grønne områder.
En rummelig og fleksibel familievilla med mange muligheder – perfekt til familien, der ønsker god plads, moderne rammer og en attraktiv beliggenhed i Hvissinge.