To værelser, garage og udestue
På Ejby Engvej 6, som er ganske tæt på både stationen og indkøbsmuligheder, finder I denne fine villa fra 1952. Hjemmet er velegnet til parret i alle aldre, som får glæde af 126 kvm, der fordeler sig over to værelser, et badeværelse, et bryggers, et køkken og en stue. Hertil er der en udestue, et kælderrum og en garage, og med en grund på 1.000 kvm får I også gode forhold udendørs.
Ejby er et skønt sted for både store og små. Byen har alt, hvad man skal bruge i hverdagen og fritiden, og fra denne adresse er der gåafstand til Ejby Station, apoteket, indkøbsmuligheder, bageriet og flere butikker. Der er også skole og dagtilbud samt flere idrætsfaciliteter. Som bonus kommer I nemt på motorvejsnettet, som fører både mod Trekantområdet og Odense.
Villaen præsenterer sig med røde mursten og en rummelig indkørsel, og I træder indenfor via entréen, der fører jer direkte til køkkenet. Køkkenet er udført med hvide fronter og mange skabsløsninger, så I får rigtig god opbevaringsplads, og ved siden af køkkenet har I stuen, som let kan indrettes takket være den klassiske vinkelform. Resten af stueplan består af bryggerset, brusebadeværelset og udestuen, som skaber en harmonisk overgang mellem ude og inde. På førstesalen finder I de to værelser, hvoraf det ene har indbyggede skabe.
Haven består primært af en stor, nem græsplæne, som giver masser af plads til forskellige udfoldelser. I får også glæde af en fliseterrasse og et drivhus samt fin beplantning i form af buske, træer og bede. Endelig bidrager garagen med ekstra plads til bilen eller hobbyprojekterne.
Lyder det som noget for jer? Så kontakt os allerede i dag for at høre mere.