Løbende moderniseret
Velkommen til denne skønne bolig, beliggende i Grimstrup. En by som tilbyder skole indtil 8 klasse. Fra Grimstrup er der ligeledes gode transportmuligheder til Esbjerg, Vejrup og Bramming.
På en skøn og stor grund på hele 1.213 m² udbydes nu denne velholdte og løbende moderniserede villa, der byder på 138 m² veldisponeret bolig samt en særdeles anvendelig kælder med god lofthøjde og mange muligheder. Her får du en bolig, hvor det hele spiller – både inde og ude.
Boligen er moderniseret med respekt for funktionalitet og komfort. I 2015 blev der etableret et stilrent Svane-køkken, og siden da er både taget, vinduerne og el-installationerne blevet udskiftet – så her får du en bolig i god teknisk stand og med nutidige løsninger.
Fra boligens indgang mødes du af en rummelig og indbydende entré, som naturligt leder videre via en fordelingsgang til et gæstetoilet. Mod venstre træder du ind i det lyse, moderne køkken fra Svane, som er opført i tidløst design og med god plads til både madlavning og hverdagens samvær. Køkkenet fører videre til det første værelse – ideelt som kontor, børneværelse eller gæsteværelse.
Fortsætter du derimod ligeud fra entréen, åbner boligen sig op i et dejligt lyst alrum med plads til både spisearrangement og hyggehjørne. Alrummet ligger i åben forbindelse med stuen, og herfra er der direkte udgang til en solrig, sydvendt terrasse – perfekt til udeliv i sommermånederne.
Til højre fra entréen finder du to yderligere gode værelser samt boligens badeværelse, som er praktisk placeret mlellem værelserne.
Kælderen tilføjer boligen en ekstra dimension med 4 gode disponible rum, der byder på mange anvendelsesmuligheder – hvad end du drømmer om hobbyrum, hjemmefitness, værksted eller opbevaring. Her findes også en praktisk vaskeplads.
Udenfor venter en flot anlagt og velholdt have, hvor der er god plads til både leg, boldspil og afslapning.
Kontakt os for en fremvisning på tlf.: 75101555, vi glæder os til at vise frem.