Købsaftale underskrevet

Ankjærshøj 2, Boeslum Bakker, 8400 Ebeltoft

120 m2 villa

Kontant 2.695.000 kr.

Skøn, lys og ugenert ejendom - med udsigt til Kattegat !


Bynær og naturskøn beliggenhed med gode terrasser

Flot, velholdt og funktionelt. I Boeslum Bakker møder I denne villa, der bruges som sommerhus, og som byder på en lys og venlig indretning. Den ugenerede have er rolig og naturskøn, og I får en skøn udsigt over landskabet samt til Kattegat.
Det bynære og det naturskønne er kendetegnende for Boeslum Bakker, hvor I har både byen og stranden inden for rækkevidde. Det gode stisystem gør det nemt og sikkert for alle at komme rundt i området, mens afstanden til Boeslum Strand altid sætter en hyggelig strandtur på programmet. Cykelstierne til Ebeltoft centrum er også glimrende, og en familietur til bykernen er en skøn oplevelse på alle årstider.
Villaen fra 2000 fremstår pæn og velholdt, og den mørke træbeklædning står flot til de hvidmalede vinduesrammer og døre. Indenfor får I 120 m², og der er tre værelser, hvoraf det ene har eget badeværelse. Det andet badeværelse er til gengæld udstyret med hjørnespabad, og har desuden adgang til en sauna.
Opholdsrummene består af et køkken-alrum og en stue i åben forbindelse. Køkkenet er pænt og lyst, og fra spiseafdelingen er der udgang til en overdækket terrasse. Stuen har store gavlvinduer, der sikrer et flot lysindfald, og rummet har endda adgang til en hems med et lækkert ovenlysvindue. Bemærk også det gode bryggers med plads til vaskefaciliteter og direkte indgang fra carporten.
Den 3.360 m² store grund er grøn og frodig, og I får flere gode terrasser, som I frit kan vælge imellem. Fra haven er der en flot udsigt over landskabet, og I kan nyde freden og friheden i fulde drag. Ikke mindst kan I glæde jer til små skovstier, som giver børn og voksne de bedste muligheder for at komme helt tæt på dyrelivet og den særlige egnsnatur, der kendetegner Djursland.
Huset udlejes i dag gennem Sol og Strand. 

Lejlighedsvis anvendelse
Ifølge Syddjurs Kommune vil man frit kunne benytte boligen i kortere eller længere perioder af gangen. Boligen må også stå tom.

Kontakt os for en fremvisning.

5Antal rum
2000Byggeår
2Antal toiletter
3360 m2Grundareal

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Leon Kristensen

home Ebeltoft - Syddjurs

Ejendomsmægler MDE, Køberrådgiver m. Tryghedsmærke

lekr@home.dk

86 34 15 33

86 34 15 33

Ejer du allerede en bolig?

Når du overvejer at købe en anden bolig - så kan det være en fordel, hvis du har viden om salgsprisen og den eventuelle friværdi i din nuværende bolig. Jo mere friværdi du har - jo større muligheder har du i 'jagten' på din nye drømmebolig. Start med en gratis og uforpligtende salgsvurdering - og kom i gang med dine boligdrømme. 

Hvad kan jeg købe bolig for?

Regn ud, hvad du kan købe for, og match din økonomi med boliger til salg.

Få viden om dine købsmuligheder