Gode opholdsrum
Flot renoveret lejlighed med sjæl og atmosfære – midt i Aalborg
Velkommen til Helgolandsgade 8, 3. th. – en charmerende og flot renoveret lejlighed, der forener moderne komfort med klassisk charme i hjertet af Aalborg. Her får du en bolig som er gennemtænkt, og hvor lyset, rummene og materialerne spiller perfekt sammen.
Allerede ved indgangen fornemmer man den varme atmosfære. Entréen leder ind til et lyst og indbydende opholdsområde, hvor de fritliggende bjælker i stuen skaber en helt særlig stemning. Det store rum med loft til kip og smukke detaljer indbyder til både afslapning og socialt samvær – et ideelt sted at samle venner og familie.
I stuen har sælger også fået indrettet et privat hjørne, hvor der i dag er indrettet kontorplads.
Køkkenet er moderniseret og er yderst funktionelt indrettet med moderne elementer og gode arbejdsforhold. Fra fordelingsgang/entré er der adgang til et pænt badeværelse i tidssvarende materialer og med separat bruseniche.
Via trappen i stuen kommer du op til en hyggelig hems, der fungerer perfekt som soveværelse eller kontor – et lyst og roligt frirum med god udnyttelse af pladsen.
Lejligheden ligger på en af Aalborgs mest centrale adresser, hvor du har caféer, butikker, kulturtilbud og offentlig transport lige uden for døren.
Kort sagt: En bolig med karakter, sjæl og en beliggenhed, der giver dig det bedste af Aalborg – lige uden for din hoveddør.
Bemærk også at foreningen er professionelt administreret og har en kernesund økonomi.
Bestil en fremvisning allerede i dag på tlf. 96316060.