Nyhed

Tvedvej 163, 2. tv., Tved, 6000 Kolding

103 m2 lejlighed

Leje pr. md. 10.479 kr.

Velkommen til Fjordengen


Velkommen til Fjordengen

KONTAKT OS FOR EN PERSONLIG FREMVISNING ELLER TILMELD DIG ÅBENT HUS HVER ONSDAG KL. 16.30-17.00

Skønne moderne arkitekttegnede og svanemærkede lejligheder og rækkeboliger på Tvedvej i Kolding. Boligerne er velbeliggende i grønt område med meget kort afstand til Kolding Fjord samt i gåafstand til Kolding Centrum. Der er fra flere af boligerne en skøn udsigt eller kig til Kolding Fjord samt området.
Lejlighederne er alle velindrettede med 1 – 2 soveværelser, masser af skønt lysindfald og men henholdsvis altan eller terrasse alt efter etage.
Materialevalg er gennemtænkt med bl.a. flot hvidt inventar fra HTH, hårde hvidevarer i Blomberg samt lamelparket i eg. Der hør 1 parkeringsplads med til boligen, som er beliggende i det åbne og fælles parkeringsareal ved Fjordengen. Projektet er svanemærket, og ønsker at fremme den grønne indstilling og sætte nye standarder indenfor fremtidens boligbyggeri med bæredygtig tankegang.

*Foto er ikke fra den pågældende lejlighed
*Plantegning er vejledende
JaAltan
JaElevator
3Antal rum
Energimærke

Økonomi

Leje pr. måned

10.479 kr.

Aconto forbrug pr. måned

1.116 kr.

Forudbetalt leje

10.479 kr.

Depositum

31.437 kr.

Beregn boligstøtte

Se projektet for denne bolig

Projektboligen er en del af projektet Fjordengen - lejligheder .

Se hele projektet

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Ejer du allerede en bolig?

Når du overvejer at købe en anden bolig - så kan det være en fordel, hvis du har viden om salgsprisen og den eventuelle friværdi i din nuværende bolig. Jo mere friværdi du har - jo større muligheder har du i 'jagten' på din nye drømmebolig. Start med en gratis og uforpligtende salgsvurdering - og kom i gang med dine boligdrømme. 

Hvad kan jeg købe bolig for?

Regn ud, hvad du kan købe for, og match din økonomi med boliger til salg.

Få viden om dine købsmuligheder