Stort flot nyrenoveret sommerhus på vidunderlig adresse
Kort afstand til Heatherhills dejlige natur og vandet
Vidunderligt nyrenoveret og helårsanvendeligt sommerhus, beliggende på en solfyldt grund i kort afstand fra den skønne natur omkring Heatherhill og vandet. Alt fremstår indflytningsklart og er som sagt gennemgående renoveret med sans for detaljen.
Her er gennemgående et dejligt lys i alle rum, bl.a. fordi der er loft til kip og store vinduespartier. De flotte plankegulve med gulvvarme fra luft til vand varmepumpe, binder huset flot sammen, ligesom farvevalg og de valgte træsorter giver huset et flot nordisk design udtryk.
Husets centrale rum er stuen med hyggelig brændeovn, stort vinduesparti med udsigt og udgang til haven. Stuen er endvidere i åben forbindelse til eksklusivt Hanstholm snedkerkøkken med spiseplads. To lækre brusebadeværelser det ene endvidere med sauna og badekar. I stueplan er der 3 gode værelser og via en trappe fra leverummet kommer du op til en næsten 20 m2 stor hems med plads til 4. Så huset rummer nemt 10 sovende.
Haven er fyldt med sol og er nem at holde, så du kan nyde tilværelsen på terrassen eller under den store overdækning ud fra stuen. Der er også gode parkeringsmuligheder.
Udlejning:
• De første 12.200 kr. pr. fritidsbolig i 2023 er skattefrie, hvis du lejer ud privat.
• De første 44.500 kr. pr. fritidsbolig i 2023 er skattefrie, hvis du lejer ud gennem bureau.
• Du skal kun betale skat af 60 procent af din indtægt udover henholdsvis 12.200/44.500.