Åbent hus

Søndag d. 7. september kl. 12.00-12.30

Nyhed

Jernmagervej 23, 3060 Espergærde

164 m2 rækkehus

Kontant 4.995.000 kr.

Espergærde


Jernmagervej - Nyopført rækkehus på 164 m2

I det fantastisk naturskønne område Kelleris i den sydvestlige del af Espergærde, med hurtig adgang til motorvejen, er dette helt nye kvarter ved at tage sin form. Et skønt mix af udlejningsboliger og ejerboliger,  i forskellige farver og former. De har dog det til fælles at alle er rækkehuse i flere plan og udelukkende opført i flotte og rustikke materialer, der harmonerer med den omkringliggende natur.

Dette er den fremtidige boligform hvor vi stadig har masser af plads, men rykker lidt tættere sammen med mindre haver, men omgivet af masser af guds egen natur. Om ikke særlig mange år vil denne bebyggelse måske være den mest eftertragtede i området.

Her er vi nabo til skoven, her masser af træer og grønt, små vandhuller o.s.v. Her er fælles p-pladser med el-ladestandere, du har også mulighed for at opsætte din helt egen ladestander i det tilhørende udhus som ligger tæt på vejen.  Her er det mest suveræne og smukke lydisolerede fælles hus med alt hvad du skal bruge for at holde den perfekte fest for op til 50 gæster, fælleshuset har også skønne udearealer og ligger direkte til en lille sø.

Du kender måske den først udbudte model af husene med de 6 værelser, åbent køkken og 2 badeværelser.

Her er der premiere på  en helt anden type planløsning, hvor husene er bygget ind i skråningen og stadig med indgang i stueetagen, hvor man har et teenage/gæsteværelse, lige ved indgangen, et stort depotrum/teknikrum samt et stort badeværelse med vaskemaskine og tørretumbler.
1 salen er med en kæmpe stue, åbent køkken og et stort værelse i forlængelse af køkkenet som nemt kunne blive til din spiseafdeling - her er udgang til skøn terrasse med masser af sol og en lille men alligevel fin størrelse hav. og så er der stadigvæk et badeværelse og 3 gode soveværelser på 2 sal, hvor det ene har en walk-in afdeling. 

Vores vidunderlige område er på grund af at du måske kan arbejde hjemmefra 1 til 2 gange om ugen nu rykket endnu tættere på København, det tager ingen tid at komme derind i bil hvis du kører udenfor myldretid og hvis du hellere vil tage toget har vi også en kystbanestation og "verdens bedste" indkøbscenter, vi har for resten også et hav, nogle skønne strande, vidunderlige skovområder, masser af børn og gode steder hvor de kan lære at læse og skrive. Derudover har vi også en masse andre skønne mennesker, for hvem Espergærde er verdens navle og som glæder sig til at tage imod jer.  
7Antal rum
2024Byggeår
2Antal toiletter
Energimærke

Økonomi

Kontantpris

4.995.000 kr.

Ejerudgift pr. måned

5.327 kr.

Udbetaling

250.000 kr.

Brutto / Netto ekskl. ejerudgift

27.245 / 21.851 kr.

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Kristian Nystrup-Larsen

home Espergærde - Snekkersten

Indehaver, Ejendomsmægler MDE & Køberrådgiver

larsen@home.dk

49 13 50 00

Ejer du allerede en bolig?

Når du overvejer at købe en anden bolig - så kan det være en fordel, hvis du har viden om salgsprisen og den eventuelle friværdi i din nuværende bolig. Jo mere friværdi du har - jo større muligheder har du i 'jagten' på din nye drømmebolig. Start med en gratis og uforpligtende salgsvurdering - og kom i gang med dine boligdrømme. 

Hvad kan jeg købe bolig for?

Regn ud, hvad du kan købe for, og match din økonomi med boliger til salg.

Få viden om dine købsmuligheder