home Egå/Risskov har fornøjelsen af at udbyde denne flotte 2-værelses lejlighed på kantorvænget. Lejligheden har et skønt udeareal med en dejlig træterrasse.
Lejligheden byder på en dejlig stor entre med plads til sko og overtøj. Her er også et indbygget skab. Fra entreen er der adgang til soveværelset, som er et godt regulært værelse med indbygget skabs arrangement. Badeværelset er helt unikt og gennemført renoveret med flotte store fliser, væghængt toilet og separat bruseniche.
Videre ind i lejlighedens køkken-alrum får man en dejlig stor stueafdeling i åben forbindelse til et flot køkken i hvide facader og alt i hårde hvidevarer. Et dejligt stort åbent køkken med massere af arbejds- og opbevaringsplads.
I forbindelse med alrummet kommer der en dejlig og veludført udestue, som kan benyttes hele året rundt. En god overgang til den tilhørende have. Havenoasen indbyder til gæster, hvor man kan nyde sommeren i fulde drag.
Lejligheden befinder sig i det arkitekttegnet byggeri på Kantorvænget, er velbeliggende klos op ad Mollerup Skov, tæt på mange populære uddannelsessteder, Skejby Sygehus, tilkørsel til motorvejen og med gode indkøbsmuligheder og busforbindelser i nærområdet. Der er blot ca. 20 min. i bus ind til Aarhus Centrum eller en rask cykeltur til Aarhus Universitet.
Kontakt home Egå/Risskov på 86 22 22 22 allerede i dag for en fremvisning.