Søvej 18A, 2880 Bagsværd
Nu byder vi indenfor i en villa, der med sine naturskønne omgivelser er noget udover det sædvanlige. Her får I nemlig en terrasse med en idyllisk udsigt til træer og vandhul samt gåafstand til Bagsværd Sø og mange grønne gå-ruter – det hele kun en god halv times transport fra centrum af København.
Villaen er bygget i 1995 og er på 150 kvadratmeter med en særdeles praktisk planløsning. I husets midte ligger et dejligt køkken-alrum, hvor loftshøjde vinduer giver spisebordet udsigt til haven og den lille sø. Køkkenet er i et pænt og klassisk design og har alt i hårde hvidevarer samt rigeligt bord- og skabsplads. Dobbeltdøre åbner ind til en rummelig stue, der ligeledes har et dejligt lysindfald og kig til haven gennem høje vinduespartier.
I husets ene ende ligger en soveafdeling med to værelser og et flisebadeværelse med separat brus, hvor børn i alle aldre kan husere. I modsatte ende ligger et soveværelse med to dobbeltskabe og eget badeværelse, igen med separat brus, oplagt til voksentid. Herudover får I et ekstra værelse/kontor og et bryggers med egen indgang og vaskefaciliteter. Lyse lofter og gulve samt loftspots er gennemgående i hele huset, der fremstår velholdt og indbydende.
Udenfor får I en stor og sydvendt terrasse, hvor der er plads til både grill, solstole og havehygge. Fra terrassen har I den skønneste udsigt til den forbiløbende å, der former et frodigt vandhul fuld af forskellige planter og blomster. Til huset hører desuden en dobbelt carport og et haveskur.
Beliggenheden kombinerer praktik og grønne rolige omgivelser på fineste vis. I Bagsværd ligger nemlig både skole, daginstitution, indkøb, fitness og S-togsstation. Fra sidstnævnte kan I nemt og direkte komme til København H på bare 30 minutter, mens hele Storkøbenhavn kan nås indenfor en halv times biltur.
Sidst, men bestemt ikke mindst, har I Bagsværd Sø og mange skønne vandreruter lige ved hånden, hvor I kan trække vejret og nyde naturen.
En villa vi glæder os meget til at fremvise!