Her får du en virkelig sjælden vare, en villa opført i 2020 uden spildplads og med stor garage beliggende midt i Højbjerg.
Netop villaens beliggenhed gør denne ejendom særdeles interessant. Med flere indkøbsmuligheder, special forretninger, skole og daginstitutioner lige uden for døren, finder du noget helt unikt her. Læg der til at villaen er opført i en "gammel" have, således at der allerede er store træer og en hyggelig stemning, nærheden til skov og strand, ja så er denne perle absolut et besøg værd.
Beliggende på en lille lukket vej, i et område prydet af gamle træer, finder du denne dejlige villa i 1 et plan, opført i tidsløse materialer og med et lysindfald der er helt ubeskriveligt.
Villaen er på trods af sine "kun" 130 kvadratmeter utrolig vel udnyttet med en børneafdeling med 2 gode børneværelser og eget bad, et godt bryggers med direkte adgang til den store garage, et dejligt rummeligt køkken med alrum ud mod haven, en god stor stue i åben forbindelse med alrummet, samt en forældreafdeling med soveværelse, walk-in og eget badeværelse.
Husets hjerte er det store alrum/stue der med sine mange store vinduer bringer den gamle have helt ind i huset, kun adskilt af den store terrasse flot anlagt med 60x60 fliser omkranset af chaussesten.
Villaens store garage giver villaen endnu flere muligheder. Der er plads til både bil, bordtennis, fest og farver - der er virkelig tale om ekstra kvalitets kvadratmeter der giver ejendommen det ekstra som så mange går og mangler.
En unik mulighed for en attraktiv ejendom på en attraktiv adresse.
For yderlige informationer, eller en fremvisning af ejendommen kan Ejendomsmægler Thomas Lignell kontaktes på telefon: 29 49 80 61 eller på mail: lignell@home.dk