Bispehaven 30, Elling, 9900 Frederikshavn

182 m2 villa

Kontant 1.450.000 kr.

Velindrettet villa i Elling med 182m² bolig - NYT 4,3KW solcelleanlæg og varmepumper


Velbeliggende tæt ved børnehave, legeplads, indkøb og Elling Plantage

“Moderne energivenligt hus - nyopdateret med solcelleanlæg og varmepumpe"

Dette hus er blevet grundigt opdateret med fokus på bæredygtighed og energibesparelse. Med et effektivt solcelleanlæg og en avanceret Panasonic Multi Split varmepumpe med to indedele, er energiforbruget optimeret, så både varmen og strømmen tilgodeses på en miljøvenlig måde.
Perfekt til dem, der ønsker at kombinere komfort og energibesparelser i hverdagen.

Velkommen indenfoir i denne store villa i Elling med hele 182m² bolig - dertil kommer den tidligere garage, som pt er indrettet som en særskilt lejlighed med luft til luft varmepumpe. Villaen er velbeliggende i børnevenlige omgivelser med kort afstand til den skønneste legeplads. Sælger har løbende vedligeholdt/modernisteret boligen med blandt andet opdatering i køkken i år 2013, renovering af badeværelse i år 2020, etablering af stor indkørsel med carport, og meget mere.

Den meget nutidige indretning indeholder: 
- Stort bryggers med vaskeplads
- Lækkert og lyst køkken/alrum med IKEA Køkken, lækkert LED-lys der giveser den lækreste stemning. Der er spiseplads i køkkenet med udgang til terrasse
- Stor stue med brændeovn
- Teenageafdeling med to børneværelser samt badeværelse med bruseniche
- Forældreafdelingen indeholdet et stort soveværelse på hele 30m² med gennemgangsværelse (walkin/kontor) og et utrolig lækkert badeværelse med dobbeltbruser


4Antal rum
2012Ombygget
2Antal toiletter
916 m2Grundareal

Økonomi

Kontantpris

1.450.000 kr.

Ejerudgift pr. måned

1.541 kr.

Udbetaling

75.000 kr.

Brutto / Netto ekskl. ejerudgift

8.105 / 6.415 kr.

Tjek boliglån

Kontakt mig hvis du er interesseret eller har spørgsmål

Martin Kanstrup

home Frederikshavn

Partner, Ejendomsmægler

makan@home.dk

96202727

96202727