Haderslev
Velholdt villa med 4 værelser og gode muligheder
Villaen her på Eskærhøjvej 51 ligger på en lille, tryg stikvej i den sydlige del af Haderslev, og her kan I glæde jer til at få let adgang til den skønne natur, der omgiver byen. Samtidig tager en cykeltur til centrum under ti minutter, og endnu tættere på venter den nærmeste skole, gode pasnings- og fritidstilbud samt indkøbsmuligheder.
Villaen byder på 152 m2 er opført i 1973, og det er tydeligt at se, at den løbende er flot vedligeholdt, med gode muligheder for at sætte eget præg og skabe sin næste drømmebolig.
Vi bydes indenfor i entréen i forbindelse med gæstetoilet. Lukket køkkenalrum med JKE-Køkken fra 2005. I praktisk forlængelse af køkkenet ligger husets bryggers med vaskefaciliteter og udgang til baghaven. Rummelig stue med godt lysindfald fra de store vinduespartier og direkte udgang til terrassen.
En god værelsesafdeling med soveværelse og tre børneværelser, alle med faste skabe. Her finder vi også et badeværelse med karbad, bruseniche og gulvvarme.
Villaen opvarmes med naturgas.
Villaen ligger på en ikke mindre end 991 kvadratmeter stor grund, med god sydvestvendt terrasse lige udenfor stuen.
Vi finder også en stor og velholdt plæne med plads til boldspil og leg. Derudover får I også fine parkeringsmuligheder, idet ejendommen både har en god carport og plads til ekstraparkering i indkørslen. I forbindelse med carporten finder vi udhus med plads til opbevaring.
Kunne I tænke jer at opleve det hele på nærmeste hold ved en fremvisning? Så tøv ikke med at kontakte os og få mange flere detaljer – vi glæder os til at byde jer velkommen.