Odder by
Flot nyrenoveret etplansvilla med lukket have
På en lukket stikvej i Odder by, ligger denne skønne etplansvilla, som gennem de seneste par år, har gennemgået en større renovering.
Boligen danner de perfekte rammer for parret, singlen eller den mindre familie, og hvis der er behov for mere plads, er der mulighed for at bygge til.
I bydes velkommen i entréen, hvor her er plads til at hænge overtøjet og stille skoene. Herfra bevæger i jer ind i det dejlige store køkkenalrum og stue. Her er der god plads til at man kan samles både familie og venner. Køkkenet er i et flot hvidt design, hvor der er mulighed for at stå og lave mad, samtidig med at man er en del af resten af selskabet.
Fra køkkenalrum/stue er der adgang til udestuen. Her er der også mulighed for at indrette sig med spiseplads eller hvad I måtte ønske at benytte den ekstra plads til. Fra udestuen kan man både bevæge sig ud på den nyere træterrasse, som indbyder til mange hyggelige stunder, og der er adgang til fyrrummet, som også er indrettet med vaskemaskine.
Fra køkkenalrummet har I en fordelingsgang som giver adgang til det flotte badeværelse med smukke klinker, stor bruseniche og væghængt toilet. Derudover også husets to værelser, hvoraf det ene er indrettet med et stort walk-in.
De udendørs rammer for villaen er skønne. Her får I en dejlig lukket have med opvokset beplantning, græsplæne, et hyggeligt bålsted, drivhus og carport.
Villaen er beliggende tæt på alle de mange faciliteter som Odder tilbyder.
Her kan bl.a. nævnes indkøbsmuligheder, institutioner, skoler, torvet med butikker og spisesteder, offentlig transport og træningsfaciliteter.
Derudover er I kun en kort køretur fra Fru Møllers Mølleri, Saksild og Hølken strand, samt Hou havn, alle dejlige steder at besøge.