Pæn og velholdt delelejlighed
ved Vigerslevparken
Velkommen indenfor i denne høje stuelejlighed på Vestervang 32, der er en oplagt delelejlighed til de studerende, parret eller måske blot til den person, der vil have sit helt eget, og lejligheden er også velegnet som forældrekøb. I kan hvert i fald glæde jer over en pæn og indflytningsklar lejlighed med fine detaljer i et hyggeligt og stille område.
Entréen er lys og rummelig med plads til overtøj og opbevaring, og herfra er der adgang til alle hjemmets rum. Køkkenet fremstår hyggeligt med elementer i en lys, naturlig farve, der giver varme til rummet. Samtidig er der fint med bordplads samt opbevaringsmuligheder, og I kan sagtens indrette en spisekrog. Badeværelset er opført med fine små fliser og separat brus.
Hjemmets stue - eller det største værelse - er pænt og velholdt med naturligt gulv, stuk og et stort østvendt vinduesparti, der giver masser af dejligt lys. Her er der fin mulighed for at indrette både spiseafdeling og tv-område. Det andet værelse fremstår i lige så fin stand med stort vindue og plads til dobbeltseng.
Lejligheden, der er på 53 kvadratmeter, er placeret i en ejendom fra 1935, hvor der er tilknyttet en flot have i den hyggelige gård. I haven er det muligt at dyrke grønsager og mødes med naboerne over en kop kaffe eller til en grillaften! Der er ligeledes mulighed for at parkere både cykler og biler nemt og bekvemt.
I kommer til at være placeret i et område lige ved Vigerslevparken, hvor det er muligt at nyde en hyggelig stund, og hvis I vil have kilometer i benene, kan I jo tage jer en tur omkring Damhussøen. Der er fine indkøbsmuligheder lige i nærheden, og området kan også byde på flere spise- og takeawaysteder. Går I en tur ned ad Valby Langgade vil I ligeledes møde masser af detailhandel og spændende kultursteder. I er tæt på bus, og S-togsstationen Danshøj ligger under en kilometer væk.
Ses vi?