Home Hunderup har fornøjelsen af at præsentere denne murermestervilla i god stand og med masser af plads og mange muligheder.
Der er 149 kvm. bolig i 2 plan, samt 2 disp. rum på 2. salen i boligstandard (ej reg. på BBR). Derudover 88 kvm. god kælder og muret garage.
Ejendommen er omfuget og hulmursisoleret indenfor de seneste 5 år.
Beboelsen indeholder i stueplan entre med opgang til 1. sal og nedgang til kælderen. Fra entreen er der videre indgang til pænt spisekøkken med god bord- og skabsplads. Der er ligeledes adgang til spisestue og 2 sammenhængende stuer, hvor stuen ud imod gaden har karnap. I stuen mod haven er der brændeovn og udgang til stor dejlig terrasse med markise og videre adgang til haven. Der er fine plankegulve i beboelsen. Derudover er der i stueetagen et mindre gæstetoilet.
På 1. salen er der 3 rummelige værelser og dejligt stort og pænt badeværelse.
2. salen er indrettet med 2 disp. rum - kontor/legerum feks.
I kælderen er der 2 disponible rum, vaskerum, toilet, barområde og værksted.
Bag ejendommen er der en stor ugeneret og solrig have med udhus og swimmingpool.
Foran villaen og på siden er der plads til parkering.
Villaen er centralt placeret med kort afstand til grønne områder. stisystemer, centrum, skole og gymnasium.
Alt i alt en spændende og charmerende bolig, som bør ses.