Nyopførte ejerlejligheder i hjertet af Hjørring!
I hjertet af Hjørring centrum mødes pulserende byliv, idyllisk natur og arkitektur på smukkeste vis. I Dronningensgade - ét "stenkast" fra hverdagens fornødenheder, byder vi Jer velkommen til Hjørrings nye grønne kvarter - Byen I Parken.
Fantastiske bygninger i kvalitetsmaterialer
Her opføres 8 arkitektoniske boligblokke i varme rødnuancerede tegl, der danner et smukt sammenspil med områdets eksisterende bebyggelse.
Blokkene rummer forskellige boligtyper, størrelser og antal boliger. Opdeling, størrelser og antal boliger er som følgende:
Blok B - Andelsboliger, 20 stk.
Størrelser: 102 m2 og 122 m2
Blok G - Ejerlejligheder, 24 stk.
Størrelser: Fra 84 m2 til 122 m2
Blok F - Ejerlejligheder, 24 stk.
Størrelser: Fra 86 m2 til 135 m2
Blok D + E - Lejeboliger, 24 stk.
Størrelser: 75 m2 og 95 m2
Ovenstående blokke forventes opført og klar til indflytning medio/ultimo 2022.
Tidløse, moderne og funktionalistiske boliger
Med skønt lysindfald, rummelighed, solorienterede terrasser/altaner og kvalitet fra gulv til loft som standard, er her tale om fantastiske funktionelle og indretningsvenlige boliger med minimal vedligeholdelse. Din nye bolig!