Udsigts grund i Broager med den flotteste fjordudsigt
Drømmer du om at bygge nyt!! Vi har en inspirationsmappe på kontoret - kig forbi!!
Så er en af de få tilbageværende byggegrunde med panorama fjordudsigt kommet til salg.
Grunden ligger på en skrånende grund, hvor der er mulighed for at bygge et spændende hus i flere niveauer. Der vil kunne være den flotteste udsigt til Flensborg Fjord fra det første og især den andet niveau, såfremt man ønsker netop at bygge i flere niveauer.
Byggegrunden befinder sig i boligområdet Nejs Bjerg i den vestlige del af Broager. Boligområdet ligger naturskønt og bortset fra et par enkelte grunde, er hele området bebygget med smukke boliger.
Broager er en skøn by at bo i. Her er en meget velfungerende skole, gode børnehaver og et spændende fritidshjem. I forhold til Broagers størrelse er der utrolig mange fritidstilbud og de daglige indkøb kan også foretages i byen. Fristes man er mere, er Sønderborg kun 10 mins kørsel væk.
Broager er faktisk beliggende på den smukke halvø, Broagerland, som byder på mange skønne naturoplevelser. Den berømte vandresti "Gendarmstien" går faktisk igennem Nejs Bjerg og helt konkret lige forbi denne grund. Så er du til vandring, løb eller cykling, kan det næsten ikke blive bedre.
Giver dette dig lyst til at se grunden eller høre mere om den, er du mere end velkommen til at kontakte os på 74441698 eller kig forbi vores forretning på Storegade i Broager.